Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Шосте почуття Вадима Карасьова

23 березня, 2006 - 00:00

Один із наймодніших українських політологів Вадим Карасьов учора презентував свою нову книгу «Зі швидкістю 2005. Свідчення політолога». Це не академічна політологія, а живі коментарі та оцінки в режимі «он-лайн» на «гарячі» сюжети подій. А таких у нескучному 2005-му було більш ніж достатньо, так що книга вийшла важкуватою. «Я тут весь як на долоні, з помилковими прогнозами, невдалими прогнозами. Я не шифруюся, не ховаюся», — додав Вадим Карасьов. Треба сказати, що навіть у таких досвідчених політологів бувають проколи. Так, у вересні минулого року Карасьов «переоцінив» «Нашу Україну». «Я щойно приїхав до Києва, стою на вокзалі, мені дзвінок із газети, запитують, хто виграє вибори? Я поставив на перше місце «Нашу Україну», потім «регіони», БЮТ. Напевно, треба було подумати десять хвилин, оцінити ситуацію...», — зазначив він. I тут же зробив новий прогноз: «Навіть якщо «Партія регіонів» візьме перше місце, реваншу не буде».

Утім, головні прогнози Вадим Карасьов виграв. «У травні місяці 2004 р. я сказав, що Віктор Ющенко виграє президентську компанію, і він виграв. У вересні, коли Юлія Тимошенко була на вершині популярності і їй давали 30%, я сказав, що її рейтинг падатиме», — похвалився Карасьов. Свої кращі оцінки політолог, за його словами, давав відразу, на інтуїції. Недаремно психологи говорять, що перше враження найбільш правильне. На думку Карасьова, політика — це надінтуїтивна річ, шосте почуття. «Надінтуїція працює у тебе, як треба, коли володієш масою раціональних аргументів. От тоді відбувається прозріння», — зізнався він.

Чотири місяці тому Вадим Карасьов дещо змінив професію: з політолога перетворився на політика, одного з лідерів партії «Віче». Карасьову довелося відмовитися від звичного сидіння в інтернеті, замість кабінету та книг — поїздки регіонами та зустрічі з людьми. «Нещодавно я був на заводі, — розповідає Карасьов. — Брудні цехи XIX століття. Але люди прекрасно розбираються в політиці: всі дивляться, всі знають. Оце вулкан енергії та думки! Причому іноді кривих думок, неправильних. Але, тим не менше, це колосальний матеріал для роботи. Це те, що називається розум і мудрість. От нібито безглузді речі люди говорять. Поодинці. Але коли це все підсумовується, виникає те, що називається мудрістю народу. Для політолога бути в цій людській масі, знаходити контакт з нею, відчувати пульс — колосальний досвід». За ці чотири місяці «в полях» Вадим Карасьов думає, що змінився. Як саме — покажуть нові прогнози.

Олена ЯХНО «День»
Газета: 
Рубрика: