Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Швейцарський економічний форум у Києві

22 жовтня, 2008 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Зовсім скоро, 3 листопада, в Києві в приміщенні Торгово-промислової палати України буде проходити Економічний форум регіонів Женевського озера за участю представників двох франкомовних кантонів Швейцарії, розташованих на берегах славнозвісного озера Леман, яке часто називають Женевським. Швейцарська делегація, до складу якої входять керівники кантонів Женева і Во, банкіри, президенти відомих швейцарських фірм, адвокати, представники систем освіти й охорони здоров’я, прибуває до Києва з метою краще ознайомити українців з економічними перевагами регіону, а саме з секторами, які традиційно становлять надзвичайну гордість швейцарців: банківська справа, фінанси та страхування, високі технології, туризм, приватні заклади середньої та вищої освіти, медичне лікування, гірськолижні курорти тощо. Під час роботи форуму будуть проведені загальні презентації, семінари та неформальні зустрічі за участю урядовців та представників бізнес-кіл України.

Організатором форуму такого формату, який вперше буде проходити на теренах України, виступає Торгівельна палата Швейцарія — Росія — Україна — Білорусь за сприяння Українського союзу промисловців та підприємців і Посольства Швейцарії в Україні. Під час свого попереднього візиту до Києва в липні цього року президент романського відділення Торгівельної палати пан Гі Меттан (на фото) на зустрічі в редакції газети «День» поділився своїми планами щодо майбутнього швейцарського економічного форуму в Києві. За останні чотири місяці була проведена велика підготовча робота як з швейцарської, так і з української сторони. Ми зустрілися з паном Меттаном в його женевському офісі, й він люб’язно погодився надати більш детальну інформацію про цю важливу подію.

— Яка мета організації швейцарського форуму саме в Києві та чому ви вирішили представляти лише два кантони — Женева і Во?

— По-перше, хочу вам сказати, що в Женеві проживає досить велика кількість українців, є сформована українська діаспора, яка набуває все більшої ваги. Женева як міжнародне місто приділяє увагу розвитку відносин із всіма національними громадами. 45% населення Женеви представляють 180 національностей. По-друге, роль України в економічному розвитку європейського континенту стає все більш відчутною: ваша країна має природні ресурси, добре розвинуту металургійну промисловість, виробництво сталі. Все більше українських підприємств вибирають Женеву містом для укладання торгівельних угод або відкривають тут свої закордонні представництва. Саме з цим пов’язаний намір уряду кантону й міста Женева йти назустріч українським бізнесменам і підприємствам через організацію швейцарського економічного форуму, який, без сумніву, допоможе вам краще ознайомитися з перевагами секторів економіки Швейцарії та відкрити нові шляхи для взаємовигідного співробітництва.

— Будемо відверті: ви знаєте, що політична ситуація в України не є стабільною. Чи не лякають такі умови швейцарських підприємців, банкірів, майбутніх інвесторів?

— Скажу вам відверто — щодня, і саме тільки що, я знову отримав телефонний дзвінок із питанням: «А чи відбудеться наша поїздка до Києва?» Я всіх заспокоюю, що проблем ніяких немає. Насправді, на сьогоднішній день ми маємо дві нестабільності: фінансова криза, яка дуже турбує фінансистів і банкірів по всьому світу, зокрема, у Швейцарії, де головною галуззю економіки є банківський сектор (він дає 10% ВВП країни), і політична нестабільність в Україні. Ми вже знаємо, що український парламент розпущено, немає єдності всередині українського уряду. Безумовно, цей фактор не може сприяти підвищенню довіри. Особисто я вважаю дуже важливим, коли така стабільна в політичному плані країна, як Швейцарія, показує свою зацікавленість у взаємовигідних економічних відносинах з країною, яка переживає тяжкі моменти свого політичного становлення.

— Які головні теми семінарів швейцарського форуму в Києві?

— На мою думку, українців зацікавить семінар, присвячений організації футбольного чемпіонату Євро-2012 — цій надзвичайно важливій події для вашої країни. Женева була одним із міст-організаторів цьогорічного чемпіонату: ми приймали три матчі. Саме в цій галузі женевський досвід може стати в пригоді українським фахівцям. Тема іншого семінару — « Економіка та основи законодавства для підприємців». Мені здається, що сьогодні українські підприємці мають проблеми з фінансуванням — нелегко знайти надійні іноземні інвестиції. Але потрібно добре знати, яким вимогам і критеріям має відповідати підприємство, яких правил і формальностей треба притримуватися. Маленька Швейцарія посідає 10 місто серед світових інвесторів, і в цьому плані наш досвід може також зацікавити українських бізнесменів.

Женева сьогодні є одним із визнаних центрів міжнародної торгово-посередницької діяльності. Тому ми можемо стати для українських підприємств свого роду «відкритими дверима» для виходу на європейські ринки.

— Чого ви очікуєте від проведення такого форуму ?

— Головний наголос ми ставимо на загальні зустрічі й встановлення контактів завдяки прямому знайомству та спілкуванню. Наша мета — показати інтерес романської частини Швейцарії до України. Представники економічної делегації будуть мати можливість налагодити конкретні контакти з українськими партнерами. Мова йде не тільки про економічні сфери діяльності, ми можемо співпрацювати й в сфері туризму, культури, обміну студентами тощо.

— Хто входить до складу офіційної делегації Швейцарії?

— Очолює швейцарську делегацію член Ради уряду кантону Женева, міністр в справах економіки і охорони здоров’я Пьєр-Франсуа Унгер. Кантон Во буде представляти директор департаменту економічного розвитку Жан-Фредерік Берту. Президент Асоціації Швейцарських Банкірів Пьєр Мірабо виступатиме від приватного сектору. Делегація налічує більше 30 осіб — представники бізнес-кіл Швейцарії, юристи й адвокати, банкіри та архітектори, директори клінік, шкіл, туристичних агенцій, видавництв. Для порівняння скажу, що в 2006 році наша торгівельна палата проводила тиждень економіки й культури в Москві, на який приїхали 25 швейцарців.

Отже, будемо сподіватися на успішне проведення швейцарського економічного форуму в Києві, який допоможе українцям більше дізнатися про невеличку альпійську країну, розташовану в самому центрі Європи, яка не входить до складу Європейського Союзу, але так багато важить на міжнародній арені політичних переговорів і в банківсько-фінансовому світі.

Емілія НАЗАРЕНКО, Женева, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: