Парад вишиванок, що 3 травня відбувся у Києві, — нова ініціатива харизматичного Олега Скрипки, під «патронатом» якого також влаштовуються вечорниці, «вулиці» та Міжнародний етнічний фестиваль «Країна мрій» (21—22 червня він вп’яте пройде на столичному Співочому полі). Учасники й гості Параду вишиванок збиралися біля Андріївської церкви. Звідтіля Андріївським узвозом вони прямували до Контрактової площі, де біля пам’ятника Григорію Сковороді влаштували народні гуляння з музиками і танцями. За словами Олега, можна багато говорити про вишивану сорочку: і що це оберіг українства та збірник зачаклованих тайнописів, і що це неповторна ознака національної приналежності, зрештою, — гарний спосіб самовираження молоді, яка не терпить одноманітності та сірості... Але безперечним є той факт, що вишита сорочка не підвладна примхам моди, бо однаковою мірою, сама по собі, є модою і священним символом.
«Це було органічне і своєчасне дійство, — ділиться враженнями режисер Сергій Архипчук. — Дехто побачив у ньому прелюдію до «Країни мрій». Але, як мені здалося, Парад вишиванок — самодостатнє свято. Можна сказати, для усіх, хто прийшов, — це десь був вияв солідарності, якої нам так бракує. А що не менш важливо, Парад вишиванок поєднав у собі народні традиції з новим баченням організації дозвілля українців — без шашликів, попси і псевдополітиків».
Організатори кажуть, що дійство має на меті започаткувати ще одну слушну нагоду, коли люди можуть дістати зі схованок, напрасувати і вбрати свої вишиті сорочки. А відтак і поговорити між собою про «походження» тих чи інших візерунків і, можливо, обмінятися інформацію, де і в кого можна замовити вишиванку.