Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Слово правди пробиває дорогу

4 жовтня, 2007 - 00:00
ВІКТОР ЮЩЕНКО З ЦІКАВІСТЮ ПОСТАВИВСЯ ДО НОВОЇ КНИГИ З «БІБЛІОТЕКИ «Дня» / ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Нещодавно, на зустрічі Президента України з громадськими діячами, що транслювалася трьома українськими каналами, після розмови, головний редактор «Дня» подарувала Віктору Ющенку книгу, яка цього року вийшла в «Бібліотеці «Дня» «Україна — Inсognita». Автором книги «Почему он нас уничтожал?» є відомий історик, заступник директора Інституту історії Станіслав Кульчицький. Президент подякував і сказав, що чув про цю книгу і радий мати її у себе: «Книга є великим вкладом у доказову базу визнання голодомору геноцидом», — наголосив він.

До речі, сьогодні Станіслав Кульчицький візьме участь в акції, яку ініціювала невтомна Віра Йосипівна Соловйова, директор Видавничого дому «Києво-Могилянська академія», з безкоштовної передачі 200 примірників книг «Голодомор в Україні 1932—1933 рр.: документи і матеріали» в Міністерство закордонних справ України для поширення дипломатичним місіям.

Слід відзначити, що цю книгу Видавничий дім «Києво-Могилянська академія» підготував на відзначення 75-х роковин штучного Голодомору 1932—1933 років в Україні, які виповнюються наступного 2008 року. Упорядковані науковцями Інституту історії України НАН України, архівні документи і матеріали висвітлюють причини і наслідки українського Голодомору 1932—1933 рр., засвідчують персональну відповідальність республіканської та союзної номенклатури за штучно організований голодомор- геноцид, розкривають адміністративно-репресивний механізм масового винищення українських хліборобів, переконливо демонструють свідому політику ізоляції українських сіл комуністичним режимом, показують централізоване переселення колгоспників Білорусії та Росії в Україну.

В церемонії передачі книг також візьмуть участь тимчасово виконуючий обов’язків міністра закордонних справ В. Огризко, президент НаУКМА С. Квіт, упорядник доктор історичних наук В. Пиріг, директор Інституту історії України В. Смолій та директор Видавничого дому «Києво-Могилянська академія» В. Соловйова.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: