Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Служба більшості й небезпечна, й важка

20 жовтня, 1998 - 00:00

Нагадаємо, що прем'єр-міністр звернувся до семи парламентських фракцій, які не проголосували за відставку КМ, з пропозицією представити кандидатури від своїх фракцій для роботи «на будь-яких посадах» в уряді.

Після цього фракції «Громада», «Лівий центр» і КПУ в спільній заяві спробували перекласти відповідальність за «подальшу долю України» на фракції, які не проголосували за відставку уряду, стверджуючи, що вони «є фактичною більшістю у Верховній Раді». Оскільки Рух відмовився від участі в уряді, і ще невідомо, чи готові увійти до Кабінету Пустовойтенка ще дві фракції — ПСПУ і СДПУ(о), не можна говорити про наявність більшості. Щоправда, ряд фракцій таки погодилися увійти до «оновленого» уряду.

НДП «готова представити своїх людей» для роботи в уряді, запевнив одного з лідерів фракції В.Філенко. Лідер ПЗУ В.Кононов заявив, що фракція готова запропонувати кандидатури для роботи в уряді «практично на всіх постах». За його словами, в основному це «молоді, незаангажовані люди, що вміють заробляти гроші для країни». Лідер фракції Селянської партії С.Довгань заявив, що фракція «абсолютно готова» представити своїх кандидатів для роботи в уряді. За словами депутата, представники фракції «готові взяти певні пости в аграрному й економічному блоці».

Хоча сім фракцій уже названі більшістю, ще три («Лівий центр», «Громада», КПУ) заявили про намір формувати опозиційну більшість. Щоправда, сімка, що підтримала уряд, має в своєму складі 233 депутати. Решти — для ще однієї більшості безперечно забракне.

№200 20.10.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

В'ячеслав ЯКУБЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: