Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сьогодні відбудеться презентація оновленої «Сучасності»

3 липня, 2008 - 00:00

Легендарний інтелектуальний місячник «Сучасність», що опікується питаннями літератури, мистецтва, історії, суспільного життя, останнім часом (кінець 2007— перша половина 2008 року) майже не виходив. Навесні цього року відбулася його перереєстрація, з’явилися нові співзасновники: Інститут національної пам’яті і Фонд підтримки молодіжних демократичних ініціатив, який наразі повністю здійснює фінансування проекту.

— Якщо йдеться про Україну, то в 90-ті роки це був інтелектуальний часопис номер один, журнал для думаючих людей. Фактично йдеться про його реінкарнацію, — пояснює директор «Сучасності» Ігор Островський. — Звичайно, зберігається певна історична тяглість. Це журнал не для широких верств населення. На жаль. Це журнал для тих, хто глибоко цікавиться історією, політологією, літературою, суспільним життям, мистецтвом і навіть наукою.

Значна частина команди, що протягом останніх років працювала над створенням «Сучасності», залишилася в складі редакції. Щоправда, змінився головний редактор. Після Івана Дзюби (видатний критик і літературознавець, публіцист, академік НАН України), а потім й Ігора Римарука (поет, публіцист, володар Шевченківської премії), сьогодні журнал очолює журналіст Віктор Мороз. Серед тих, хто продовжує свою діяльність в межах видання, зокрема, кандидат філософських наук Сергій Грабовський (заступник головного редактора, редактор відділу «Політика»), Ігор Римарук (перейшов на позицію редактора відділу «Література»), письменник Тарас Антипович (до його компетенції входять питання культури в широкому сенсі цього слова).

Журнал кардинально змінив тільки своє «обличчя».

— Інший друк, інший папір, інший зовнішній вигляд, — деталізує Ігор Островський. — Зберігся тільки його досить нестандартний формат. Це данина історії, яку «Сучасність» має з 1961 року.

Видання має кількасот передплатників за кордоном і трохи менше тисячі — в Україні. Наразі його неможливо знайти на розкладках і навіть у книгарнях.

— Ми над цим думаємо, це питання найближчого часу. У книгарнях видання буде, — обіцяє директор видання. — Сайту поки що немає, ми ще не встигли зробити його фізично. Можливо, він з’явиться восени.

Нагадаємо, що журнал «Сучасність» виходить від 1961 року. Історія його почалася в Німеччині (Мюнхен), де журнал видавався протягом 30 років, далі — США. Від січня 1992 року «Сучасність» виходить у Києві.

Маша ТОМАК, «День»
Газета: 
Рубрика: