Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Спецмолока» потребують 7 тисяч дітей

11 березня, 2000 - 00:00

Був час, коли малюків з діагнозом «фенілкетонурія» (захворювання, пов’язане з непереносимістю дитиною однієї з амінокислот, що є в грудному молоці і звичайних молочних сумішах) лікувальним спецхарчуванням забезпечувала держава. Нині в республіках Середньої Азії, наприклад, про хворобу зовсім забули, і вона нагадала про себе сплеском дитячих неврологічних захворювань. В Україні проблему частково зняли в деяких великих містах, але вона не вирішується в глибинці. Тим часом у країні зареєстровано до 2 тисяч дітей з цією генетичною хворобою, а за неофіційними даними — близько 7 тисяч. Щоб врятувати малюків від загрози недоумства й дебілізму, їх треба вчасно перевести на годування лікувальними молочними сумішами, в яких способом глибокої гідролізації білка прибирається «шкідлива» амінокислота.

Міністерством охорони здоров’я України дозволені до вживання два препарати для лікування фенілкетонурії: феніл фрі і лофеналак.

Цікаво, що за кордоном виявляють... майбутніх мам із спадковою схильністю до хвороби. Їх і лікують молочною сумішшю в період вагітності, що гарантує народження здорової дитини. В Україні цей простий метод не використовується — відсутня система діагностики. Тому, як повідомили кореспонденту «Дня» Олександру ФАНДЄЄВУ в Міністерстві охорони здоров’я України, їм скористалася поки що лише одна на всю країну (!) жінка, яка мешкає в столиці.

Газета: 
Рубрика: