Сьогодні відбудеться позачергове засідання Верховної Ради, ініційоване фракцією БЮТ. Депутати спробують подолати вето на «грипозний мільярд». Уряд планує закупити на цю суму вакцини, реанімаційне обладнання, антибіотики та гормони. Але, схоже, вето подолати не вдасться.
Ще тиждень тому регіонал Олександр Єфремов заявляв, що було б логічним подолати вето Президента. Але вже у вівторок Регіони передумали. «Один мільярд гривень не можна викидати на епідемію, якої не існує. Потрібно, щоб гроші були передані на підвищення зарплат та пенсій», — мотивувала Ганна Герман.
Поки що прем’єр Тимошенко може точно розраховувати на свою фракцію, лояльну частину НУНС та Блок Литвина. Можливо, проголосують комуністи. Як бачимо, 300 голосів ніяк не виходить
Проте вчора міністр охорони здоров’я Василь Князевич, оцінивши шанси, визнав, що й без «грипозного мільярда» МОЗ може спокійнісінько обійтися. «Все буде нормально, виживемо, рухатимемося далі, буде бюджет на наступний рік, працюватимемо», — зауважив Князевич.
А ось Юлія Володимирівна не здається. Вчора вона намагалася переконати скептиків, що «грипозний мільярд» — це зовсім неемісійні гроші, а прибутки Національного банку, які, згідно з законом (про Нацбанк), повинні бути перераховані до державного бюджету. Мовляв, сам Володимир Стельмах на особистій зустрічі «персонально підтвердив це». Тимошенко нагадала, що за прогнозами ВООЗ, увесь світ чекає можливу другу й третю хвилі епідемії «свинячого» грипу.
— Можливо, я вже, як кажуть, безнадійний оптиміст, але я хочу вірити, що депутати, кожного з яких обрали люди, що вони не візьмуть на своє серце та совість такий гріх як не забезпечити країну фінансовим ресурсом, щоб потім кожна людина, кожна дитина через погану підготовку країни до епідемії втратили життя. Це буде на совісті тих депутатів, які через політичні причини, причини політиканства й боротьби за ці бездарні рейтинги не проголосують за подолання вето, — зауважила вона.
Хто знає, можливо, оптимізм Тимошенко не такий уже безнадійний, і регіонали сьогодні знову передумають, як робили це вже неодноразово. До речі, в Україні всього з початку епідемії були госпіталізовані 99 661 людина. На ранок 25 листопада виписані 73 391 пацієнт.
ТИМ ЧАСОМ
Журналісти датської газети «Information», вивчивши зв’язки експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з провідними світовими фармацевтичними компаніями, прийшли до висновку, що пандемія «свинячого» грипу може виявитися найграндіознішою корупційною аферою нашого часу. З’ясувалося, наприклад, що багато вчених, які засідають у різних комітетах ВООЗ, ретельно приховують той факт, що вони отримують гроші від фірм — гігантів світової фармакології.
На даний момент, згідно з офіційною статистикою, жертвами грипу A/H1N1 стали шість тисяч осіб, у той час як середня щорічна смертність під час епідемій «традиційних» різновидів грипу досягає півмільйона. Причина гіпертрофованої реакції світу на не настільки вже небезпечний «свинячий» грип, як вважають опитані датською газетою фахівці, полягає в успішній піар-кампанії, проведеній експертами ВООЗ. Дехто з них у прямому значенні перебувають на службі у виробників вакцини.