Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Старі дерева — дешеві труни

1 листопада, 2000 - 00:00

Незважаючи на чутки, Олександр Поляк переконаний, що дерева на проспекті Леніна та інших центральних вулицях — дрова. До того ж мер пишається, що місту вдалося скористатися унікальним підприємством «Зеленгосп», яке збувало свою продукцію в інші регіони. Крiм того, мер певен, що діє в інтересах людей, причому як живих так і мертвих. Якщо перші не стануть другими протягом декількох років, то зможуть насолоджуватися чудовими липами. Другі, тобто мертві, теж мають зиск. Спиляні акації прямують за адресою комунального підприємства «Ритуал-2»: з них теслярі роблять труни. За словами начальника вищеназваної організації Юрія Животока, безкоштовна деревина дуже доречна. В місті дедалі збільшується кількість бездомних. «Якщо раніше, — каже він, — ми щомісяця ховали в середньому по 40 осіб, сьогодні таку ж кількість бродяг «Ритуал» закопує щотижня».

Перша партія «дров» із центрального проспекту дозволила безвитратно поховати 40 бомжів, і таким чином виконати тижневий план. Щодо тих, хто має намір померти в стінах певного місця проживання, діють трохи інші умови. За труну з дармової деревини їм все ж доведеться платити, однак на 20 грн. менше, ніж зазвичай. Юрій Животок не може напевно сказати, скільки часу комунальне похоронне агентство зможе працювати без залучення коштів на закупівлю сировини, а також, на яку кількість дешевих трун може розраховувати населення.

Якщо «лісоповал» вийде за межі проспекту Леніна, запоріжці можуть не хвилюватися. Дешевих трун вистачить на всіх. До того ж, не виключено, що меру цілком до снаги розв’язати проблему й дешевих металевих хрестів. Олександр Поляк не має наміру поховати надію «викорчовування» рейок з того ж головного проспекту — незважаючи на те, що проект перенесення трамвайних маршрутів фахівці визнали неможливим ще 30 років тому.

Дмитро БРОВКІН, «День»
Газета: 
Рубрика: