Коли йдеться про фінансові порушення, держава, практично, завжди робить здивований вигляд. Дивно, але у вирішенні долі голови правління державної холдингової компанії "Краснодонвугілля" Владислава Городивського, призначеного на цю посаду у червні 1996 року, колегія Міністерства вугільної промисловості одностайно проголосувала за його усунення з посади.
Причиною подібної позиції міністерства, яка усіляко підтримується як "офіційними" так і "незалежним" профспілками, є серйозні порушення фінансової дисципліни в одному з найпотужніших та процвітаючих шахтооб'єднань країни. Причиною з'ясування відношень з Владиславом Городивським є неодноразові звернення лідерів Незалежної профспілки гірняків України до Мінвуглепрому про порушення конституційно-юридичних прав "незалежної" профспілки та "тієї, що мала місце бути" фінансової самостійності найманого робітника, яким і є пан Городівський.
Так чи інакше, а Мінвуглепром провів ретельну перевірку стану ДХК "Краснодонвугілля", виявивши при цьому ряд цікавих фактів. Як повідомили кореспондента "Дня", тільки за 5 (!) місяців 1997 року керівництво холдингової компанії переплатило постачальникам витратних матеріалів близько 2,6 млн. грн. з урахуванням існуючих середньозакупівельних цін. За провину Городіському висувається й факт 30-відсоткового перевищення максимального рівня бартерних операцій (50% загального обсягу вугілля, що відпускається), а також зростання заборгованості із заробітної плати на 5,85 млн. грн., із завищенням на 4,9 млн. гривень порівняно зі звітними даними.
Інтерес викликає й той факт, що близько 80% усіх бартерних операцій (тобто основної частини завищених проплат) перепадає на мале приватне підприємство "Фелікс", що свідчить про вибіркову "любов" Владислава Городівського до контрагентів, він не був позбавлений фінансів. Як повідомили у Міністерстві, його місячна зарплата коливалася від 1100 до 1800 гривень.
Заради справедливості треба зазначити, що Владислава Вацлавовича підтримують "на місцях". Не встиг вийти наказ про його звільнення з посади, як на адресу Президента, Кабінету міністрів, Генеральної прокуратури масово пішли звернення депутатів Краснодонської міськради (один з яких є Городівський), з вимогою залишити голову правління на посаді. Звичайно, листи на підтримку відправили директори усіх шахт, які входять до холдингу, ветерани війни й праці. Резюмував безліч звернень вердикт Генеральної прокуратури, у якому вказувалося на порушення законодавства з боку Мінвуглепрому, оскільки усунення Владислава Городівського під час виконання депутатських функцій можливе лише за згоди міської сесії.
На сьогодні ситуація лишається невизначеною. У Краснодоні, за зачиненими дверима, проходила сесія міськради, яка навряд чи дасть згоду на усунення Городівського. На вулиці Луганська та Краснодона вийшло близько 2 тисяч шахтарів 5-ти шахт холдингу, що страйкують, з єдиною вимогою про усунення Городівського, а у Мінвуглепромі "по-філософськи" дивилися на те, що відбувається, з глибоким переконанням, що скоро місце Владислава Вацлавовича займе нова людина.