Керівники трьох вишів Дніпропетровська, об’єднання яких викликало масові заворушення серед студентів і викладачів, заявляють, що конфлікт із Міністерством освіти і науки вичерпано. Нагадаємо, весь минулий тиждень студенти Дніпропетровською аграрного університету тримали в облозі будівлю облдержадміністрації, вимагаючи підтримки з боку регіональної влади та відставки міністра Д.Табачника. Ситуація розжарилася так, що учасники акції протесту пригрозили голодуванням, проте справа до цього не дійшла.
На прес-конференції керівники вишів повідомили, що в результаті переговорів з міністерством освіти главі облдержадміністрації Дніпропетровщини Дмитрові Колесникову і віце-прем’єрові Кабміну О.Вілкулу вдалося досягти «нормальної схеми» у вирішенні питання. Як пояснив ректор Дніпропетровського державного аграрного університету Анатолій Кобець, зараз ідеться не про ліквідацію трьох вишів і утворення Економічного університету, а про приєднання до аграріїв Митної та Фінансової академій і створення аграрно-економічного університету. За новою схемою, «це будуть три самостійні юридичні особи, зі своїми рахунками», — сказав він. «Скорочень і переглядів контрактів не буде, залишаться ліцензії і держзамовлення, все буде збережено», — повідомив ректор ДДАУ. Самому А.Кобцю в облдержадміністрації пообіцяли, що його рекомендуватимуть на посаду ректора нового укрупненого вишу. «Аграрно-економічний університет — це теж непогано», — без особливого ентузіазму в голосі підтримала колегу ректор Фінансової академії Наталя Редіна. Вона визнала, що про майбутні перетворення, зокрема, про об’єднання Фінансової та Митної академій було відомо давно, тому ці колективи реагували стримано. «Корективи» внесли студенти Аграрного університету, які вийшли на мітинги. Досить відверто висловився і проректор Митної академії Олександр Корх. «Ми не відчуваємо радості від того, що потрапили до цього симбіозу. Ми існуємо п’ятнадцять років і успішно виконували ліцензовані обсяги підготовки фахівців на 97%. Попит на навчання в нашому виші залишається високим», — сказав він. Як працюватиме новий аграрно-економічний університет — нинішні керівники уявляють собі досить туманно. Вони не виключають того, що він піддасться подальшій «еволюції», хоча нинішнім студентам, скоріше за все, дадуть можливість спокійно закінчити навчання. Жодних офіційних документів наразі не підписували, так що ситуація цілком може змінитися. Тим паче, що наполегливість дніпропетровських вишівців і їхні мітинги, судячи з усього, викликали чимале роздратування в міністерстві. Як повідомляють столичні і місцеві ЗМІ, міністр освіти Дмитро Табачник назвав керівників дніпропетровських вишів «феодалами». На його думку, вони нібито й «накручували» студентів. «На утримання одного проректора, його секретарів і водія за рік витрачається півмільйона гривень. У трьох вишах їх 15, а в новому буде п’ять. Гроші, які вивільнилися, можна буде спрямувати на ремонт гуртожитків, нові меблі, стажування студентів. Агроуніверситет свої землі не втратить, вони залишаться держвласністю», — цитують Д.Табачника.
До речі, питання про землі і майно Аграрного університету ставилося і на прес-конференції. Як розповів ректор А.Кобець, лише цей виш має в своєму розпорядженні п’ять навчальних корпусів і сім гуртожитків у центрі Дніпропетровська. Окрім того, за ним закріплено півтори тисячі гектарів орної землі. Чимало майна мають у своєму розпорядженні також шість коледжів, які входять до структури Аграрного університету і перебувають у містах і районах області. Головні корпуси вишу перебувають у нагірному районі Дніпропетровська, де нерухомість і земля вважаються «золотими». Через це містом поповзли чутки про те, що на їхньому місці планувалося побудувати торговельно-розважальний центр чи черговий елітний житлокомплекс. В усякому разі, дніпропетровці так і не можуть зрозуміти логіку міністерства і уряду. «Чом би, наприклад, Митну та Фінансову академії не злити з Дніпропетровською юридичною академією? — говорять вони. — Такий укрупнений виш міг би успішно готувати кадри для нового Міністерства доходів і зборів». Проте замість цього в уряді з енергією і завзятістю, гідними кращого застосування, почали «зливати» Дніпропетровський аграрний університет.