Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Суботник із повстанським настроєм

Кияни не збираються віддавати в «оренду» Старий Київ
5 лютого, 2008 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Будівниче свавілля у столиці за останні кілька років набуло небувалого розквіту: ніби гриби після дощу, з’являються будинки — не тільки на ділянках, де будівництво заборонене в принципі, але й беззаконно витісняючи зелені зони, парки відпочинку, дитячі майданчики. Тож кияни та усі небайдужі, керуючись девізом «Якщо не ми, то хто?», нині об’єднують зусилля на захист територій і спільно протистоять забудові.

Так, минулої суботи захистити від забудови ділянку в межах двох історичних заповідників — «Стародавній Київ» та «Місто Володимира» взялись активісти ініціативної групи «Збережи старий Київ». Прибирати будівельне сміття, що залишилось під час незаконних спроб відновити роботи на перетині вулиці Десятинної та Пейзажної алеї прийшли й мешканці прилеглих територій. За словами учасниці акції Ганни Нароніної, головна мета «повстанського суботнику» — не тільки очистити територію (без спеціальної техніки бетонні плити й не вивезеш), але також нагадати міській владі, що будь-які рішення та дії стосовно вказаної ділянки уважно відслідковуються.

— Починаючи з вересня 2007 року, місцевими жителями та ініціативною групою киян, котрі стали на захист «Пейзажки», було проведено п’ять акцій протесту. У січні поточного року на засіданні постійної комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської міськдержадміністрації ухвалили рішення спорудити огорожу по периметру майданчика на перетині Десятинного провулку та Пейзажної алеї з метою проведення археологічних робіт. Дозвіл буде надано Міністерству закордонних справ як замовникові у розпал боротьби проти забудови та незважаючи на загальне громадське обурення. Відкритим залишається питання про те, який стосунок до археології має Міністерство закордонних справ, — підкреслила панні Ганна.

Як повідомили організатори акції, вказана ділянка на території історичних заповідників входить до охоронної зони ЮНЕСКО. Питання забудови постало у 2004 році, коли МЗС отримав дозвіл на будівництво на цій території. На вимогу мешканців прилеглих будинків у 2006 році дозвіл на будівництво було скасовано. Розгляд справи триває у Шевченківському районному суді міста Києва. Наразі будь-які роботи на ділянці заборонені до прийняття остаточного рішення.

Людмила МАЗУРЕНКО
Газета: 
Рубрика: