Політична реформа зробила несподіваний оберт. Суперечки точитимуться тепер навколо питання не президентсько-, а султансько-парламентська чи парламентсько-султанська в нас форма правління. Політичний гарем сонцеликий султан Віктор Ющенко вже почав створювати. Другою дружиною до нього він узяв собі Раїсу Богатирьову — призначив одну з помітних регіоналок на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони.
На відміну від першої дружини — прем’єрки Юлії Тимошенко — Віктор Ющенко не мав з Раїсою Богатирьовою періоду ліричних зітхань, романтичних побачень і присягань у вічному коханні на революційному Майдані. Скоріше навпаки. Пригадується висловлювання новопризначеного секретаря РНБО незадовго до президентських виборів, коли «пацани» організували теплий прийом майбутнього президента в Донецьку й банально заблокували приміщення, де політик мав зустрічатися з народом. Тоді в парламенті Богатирьова заявила, мовляв, не варто їздити туди, де тебе не люблять.
Людина в кріслі секретаря РНБО просто зобов’язана мати стратегічне мислення, бачити за проблемами не лише чергову інтригу, а й глибинні причини, що її породжують. Раїса Богатирьова була помічена багато в чому. Хоча вона і не має виразної зовнішньої прикмети на зразок коси, але журналісти зауважили, що вона дбає про свою зовнішність. А також журналісти говорили про її костюми, туфлі й сумочки. У цьому вона мало чим відрізняється від першої дружини, але, на відміну від тої, у чому не була помічена Богатирьова — так це у прагненні переживати за долю українського народу, себто в намаганні висунути який-небудь свій «Український прорив», котрий би мав стати дороговказом для народного щастя. Вона більше займається внутрішньопарламентськими інтригами, що називається політкоректним словосполученням «координація діяльності» партійної фракції. Вміння «плавати» в депутатському середовищі було б непогано для якогось із керівних крісел у парламенті, але вищезгаданих якостей явно недостатньо для такої відповідальної посади, як секретар РНБО.
Отож очевидна причина такого «одруження» — встановити в гаремі баланс і нейтралізувати можливі небажані для Ющенка прояви несамовитого темпераменту глави уряду. Наявність у команді глави держави представниці «регіонів» стане певним ерзацом «ширки», тобто широкої коаліції, і можливо стане заохоченням для «регіоналів» не йти в глуху опозицію. До того ж, хоч як це парадоксально, але таким чином Ющенко убезпечує Партію регіонів від можливого розколу. Адже там давно простежується прагнення групи Рената Ахметова, до якої належить Богатирьова, усунути Януковича від влади в партії. Такий крок міг би спричинити партійний розкол. Тоді не лише в партії, але і на контрольованих нею територіях могли б відбутися непередбачувані процеси. А цілісна Партія регіонів, хоча й зовсім не дружня, але принаймні прогнозована.
Єдиний факт лишається незаперечним: ці шлюби зроблені з розрахунку. Найкоханішої дружини Ющенко собі поки що не знайшов. Так що цю функцію до певної міри виконує голова парламенту.