Причина, вірогідно, не тільки в тому, що цього разу перейменована вулиця отримала ім’я провідника ОУН Степана Бандери, постать якого далеко не в усіх мешканців обласного центру Волині — регіону, де, як відомо, «зродилась УПА», викликає однозначне ставлення. Причина у самих мешканцях перейменованої вулиці.
Ця вулиця, яка багато років носила ім’я російського полководця Олександра Суворова і знаходиться у самісінькому центрі Луцька, є паралельною до центрального проспекту Волі, який за часів радянської влади називався вулицею Леніна. На колишній Леніна — впритул до вулиці Суворова — стояла монументальна споруда обкому компартії (нині це центральний корпус Волинського національного університету). Зрозуміло, що помешкання у цьому районі у свій час отримували не робітники тоді численних луцьких заводів і фабрик, а переважно адміністративні працівники партійних і радянських органів, чиї погляди несумісні з поглядами учасників національно-визвольного руху під проводом Степана Бандери. До такого висновку спонукають заяви мешканців вулиці: аж до того, що дехто шукає помешкання в інших мікрорайонах міста.
На захист попередньої назви вулиці її мешканці збирали й мітинги. Щоправда, до консенсусу так і не прийшли: прихильників імені Бандери (або й просто байдужих до перейменування взагалі) теж вистачає. Противники перейменування вулиці як один з аргументів використали навіть думку... голови Волинського братства вояків ОУН-УПА Василя Кушніра, який бажав дати ім’я Бандери зовсім іншій вулиці. Переважила ж думка луцького міського голови Богдана Шиби. При тому, що з вибором вулиці для перейменування на честь Степана Бандери незгідних у місті теж вистачає. Хоча вона й у центрі Луцька, проте це вуличка тиха й невеличка. На ній переважно житлові п’ятиповерхівки, є філіал одного з банків, кабінет приватного нотаріуса, приватна ж перукарня, філіал центральної міської стоматполіклініки та будинок, в якому розміщується обласне управління охорони здоров’я. Багато хто бажав би ім’я Бандери вулиці більш потужній. Бо й ім’я генерала Шухевича було дано торік малесенькій вулиці, швидше провулку, який носив до того ім’я радянського розвідника Миколи Кузнєцова.
Луцький міський голова Богдан Шиба на претензії мешканців новоперейменованої вулиці Бандери, які вимагають повернення до імені Суворова, заявив таке:
— А чи немає скарг у мешканців на ремонт вулиці, який ми недавно зробили?!
Адже майже одночасно з перейменуванням було проведено й заміну дорожного покриття: у Луцьку нині активно проводяться подібні ремонтні роботи в багатьох мікрорайонах, не лише у центрі.
Тому Богдан Шиба й іронізує, що треба, мабуть, зішкрябати нове дорожне покриття, повернути стару назву для вулиці — і що ж, жити по-старому?.. Його дивує, що у такому місті, як Луцьк — обласному центрі Волині, яка була колискою для ОУН-УПА, — нині виникають подібні протести і звернення. Подібні претензії до перейменування він називає «блюзнірськими».