Галина (Ганна) Михайлівна Іванова (уроджена Борозинець), багаторічний директор Стрітівської вищої педагогічної школи кобзарського мистецтва, народилася 15 жовтня 1949 року в багатодітній селянській родині в с. Стрітівка Кагарлицького району Київської області. Закінчила Ржищівське педагогічне училище, Київський інститут іноземних мов. Педагогічна діяльність Галини Михайлівни впродовж понад 40 років пов’язана з рідним селом: 1989 року вона стає головним ініціатором створення і першим та єдиним до цього часу директором Стрітівської кобзарської школи (нині – Стрітівська вища педагогічна школа кобзарського мистецтва) – єдиного подібного навчального закладу в Україні, де можна здобути музично-педагогічний фах без базової музичної освіти.
В Україні здавна існували народні кобзарські школи, а у XVIII - поч. XX ст. – також і мистецькі школи гри на різних народних музичних інструментах. Але за роки репресій (1930-60-х рр.) в Україні було винищено сотні народних співців. Саме тому 1988 р. на хвилі українського націє- і державотворення, у провідних діячів культури України (поета і академіка Б. Олійника, письменника О. Бердника, заслуженого артиста України В. Литвина, співака-бандуриста В. Горбатюка, письменника О. Гончара) виникла ідея створення Першої республіканської школи кобзарів – з метою відродження стародавніх музичних традицій українського народу. За цю копітку і відповідальну справу за ініціативою його керівника взявся педагогічний колектив загальноосвітньої школи в с. Стрітівка Кагарлицького р-ну на Київщині на чолі з Г.М. Івановою.
Офіційно Кобзарську школу було відкрито 31 серпня 1989 р. Ця подія отримала великий резонанс. Та головне інше: за понад двадцять років був створений фаховий педагогічний колектив, в якому працюють кваліфіковані музиканти з усієї України, викладачі ВНЗ м. Києва. Студенти-кобзарі успішно виступали на сценах Національної Опери України, Великого Залу Державної філармонії, Палацу мистецтв «Україна» у м. Києві та інших міст України.
За понад 20 років СВПШКМ підготовлено близько 250 співаків-бандуристів. Більшість з них вступила у провідні мистецькі ВНЗ України, є солістами у мистецьких колективах м. Києва, регулярно беруть участь і перемагають в конкурсах молодих бандуристів, тощо. Найважливішим досягненням спільної творчої праці колективу педагогів і студентів є сам факт активної діяльності «стрітівських кобзарів» в системі сучасної національної музичної культури.
Галина Михайлівна була удостоєна багатьох почесних відзнак, серед яких: «Заслужений учитель України», Почесна Грамота Верховної Ради України, орден «За заслуги» III ступеня.
Галина Михайлівна була дивовижною особистістю: вона вміла захопити доброю шляхетною справою й об’єднати на цьому підґрунті людей самих різних життєвих переконань й духовних уподобань. Маючи надзвичайно світлу вдачу й сильну гарну харизму, їй вдавалося допомогти й своїм учням і їхнім вчителям виявити власні здібності й таланти. Вона була вимоглива передовсім до себе і вміла виховувати й в своєму колективі відповідальність та вдумливість до вчительської праці. Завдяки природній культурі й духовності, вона зуміла підтримувати особливу чудову ауру в школі.
Завжди енергійна й ініціативна, вона горіла на роботі. Разом з тим була турботливою й люблячою дружиною й матір’ю.
В останню путь проводжали свою визначну односелицю всією громадою. Приїхали віддати шану своїй колезі вчителі та директори Кагарличчини і Київщини, які працювали разом з Галиною Михайлівною на благородній ниві української освіти, просвітництва й культури майже чверть століття. З’їхалися стрітівські кобзарі – як колишні випускники, так і нинішні студенти школи. Під час прощання лунали неповторно-мелодійна й сумна гра бандури та спів кобзарів. Усі вклонилися своїй Вчительці й мудрому Наставнику. Світла їй пам'ять.
Від імені педагогічного колективу і вихованців школи, доцент Ірина ПАСЬКО.