У Криму відбувся семінар «Преса й суспільство: аспекти взаємодії», організований кримською Асоціацією вільних журналістів, Кримським незалежним центром політичних дослідників і журналістів та фондом «Відродження». Учасники семінару констатували, що свободі слова в Україні, й зокрема в Криму, загрожує серйозна небезпека.
У заяві, прийнятій на семінарі, відмічено все частіші випадки задоволення позовів до журналістів і засобів масової інформації про захист честі й гідності з боку окремих політиків із відшкодуванням багатотисячних збитків на основі положень постанови пленуму Верховного Суду Української РСР від 28.09.1990 року. Пункт 3 цього документа, прийнятого під час агонії тоталітарної комуністичної системи й спрямованого на утиски гласності й свободи слова в колишній УРСР, гласить: «До відомостей, що неславлять особу, слід відносити ті з них, які принижують честь і гідність громадянина або організації в громадській думці або думці окремих громадян, із погляду дотримання загальноприйнятих правил співіснування й принципів моралі».
У заяві учасників семінару підкреслюється, що кілька таких «окремих громадян», які сприйняли яку-небудь публікацію або виступ в засобах масової інформації як «приниження честі й гідності (...) з позиції загальноприйнятих правил» завжди при бажанні можна знайти й представити в суді як відповідних свідків.
Автори заяви розцінили цей пункт постанови пленуму Верховного Суду як антиконституційний і закликали до скасування застарілого документа. Учасники семінару закликали Верховний Суд України переглянути практику судового переслідування журналістів у країні. «Без цього неможлива свобода слова в Україні, а значить неможливе саме існування України, як демократичної і вільної держави», - наголошується в заяві.