Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Священнослужитель, психолог та медичний працівник

Християнські церкви Дніпропетровщини пропонують запровадити капеланство у військових частинах і підрозділах, що знаходяться в зоні АТО
17 вересня, 2014 - 12:20

Зараз деякі батальйони на сході країни вже мають своїх священиків. Духівництво збирається розвивати цей рух і пропонує узаконити капеланство на державному рівні. Про це заявили учасники форуму «Вектор солідарності», який відбувся в Дніпропетровській облдержадміністрації за участю Ради християнських церков, представників військових, Штабу національного захисту Дніпропетровщини та волонтерів.

«Капелан — це і священнослужитель, і психолог, і медичний працівник. Він може надавати першу медичну допомогу, супроводжувати поранених. Капелани допомагають військовим у зоні АТО подолати психологічні травми, пережити складну ситуацію й вирішити можливі внутрішні конфлікти», — сказав голова громадської організації «Українське капеланство» Валерій Труфанов. За словами представників церкви, інститут полкових священиків передбачає їх наявність у кожному батальйоні. Така посада прирівнюється до заступника командира батальйону або полку. Священик відповідає за моральний і психологічний стан солдатів. Він також проводить богослужіння для військовиків. Капелани за необхідності можуть надавати першу медичну допомогу й супроводжувати поранених. В абсолютній більшості закордонних армій цей інститут існує на цілком законних підставах. Представники духівництва також розповіли, що волонтери церков займаються забезпеченням поранених бійців і переселенців продуктами, ліками та одягом. При церквах парафіяни та священики збирають добровільну допомогу для військових. Крім того, священнослужителі відвідують солдатів у шпиталях і лікарнях області.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: