Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сюрприз публіці — відремонтована філармонія

Сьогодні в Колонній залі відбудеться перший концерт нового сезону
16 вересня, 2009 - 00:00
ПОТІМ РОМАН КОФМАН ЗІ СВОЇМ ОРКЕСТРОМ ПРЕДСТАВИТЬ ПУБЛІЦІ УНІКАЛЬНИЙ ЦИКЛ «УСІ СИМФОНІЇ МОЦАРТА», В ЯКОМУ ЗА ДЕВ’ЯТЬ ВЕЧОРІВ ПРОЗВУЧАТЬ УСІ 40 СИМФОНІЙ ЗНАМЕНИТОГО КОМПОЗИТОРА! / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Симфонічний оркестр Національної філармонії під орудою Миколи Дядюри виконає концерт Брамса для скрипки з оркестром, солістка — Маюко Каміо (Японія), а також «Відображення» Скорика — Равеля і «Картинки з виставки» Мусоргського.

Потім Роман Кофман зі своїм оркестром представить публіці унікальний цикл «Усі симфонії Моцарта», в якому за дев’ять вечорів прозвучать усі 40 симфоній знаменитого композитора! У авторському проекті музикознавця Лесі Олійник за назвою «Забуті сторінки» і за участю «Київської камерати», Германа Сафонова (скрипка) та Юрія Кота (фортепіано) почуємо твори Аляб’єва, Балакірева, Глинки, Гайдна та Кшенека.

Відразу після своєрідного параду оркестрів 26 вересня на сцені філармонії стартує ХХ Міжнародний «Київ Музик Фест». А закриє філармонічний сезон 25 червня 2010 року концерт видатної російської віолончелістки Наталії Гутман, на якому вона виконуватиме твори Прокоф’єва.

Афіші абонементних концертів обіцяють виправдати очікування завсідників філармонії. Альтист Федір Бєлугін (Росія), скрипаль Максим Федотов (Росія), гітаристи Марко Топчій, Юлія Малішніг (Австрія), Євген Гридюшко (Білорусь), піаністи Ілля Рашковський (Росія), Франсуа Шаплен (Франція), Ян Кшиштоф Броя (Польща), Готліб Валліш (Австрія) — далеко не повний перелік імен, як відомих київській публіці, так і нових, але таких, котрі вже досить упевнено заявили про себе. Загалом нинішній сезон широко представить молоде покоління музикантів європейської виконавської школи.

Подарунком для меломанів стане симфонічний абонемент оркестру філармонії, який присвячено 170-річчю з дня народження П. Чайковського і який охоплює всі грані творчості великого композитора: симфонічні поеми, сюїти з музики до балетів, концерти для скрипки й фортепіано, варіації на тему рококо, арії і сцени з опер, декілька симфоній. До речі, на першому концерті абонементу буде представлено оперу «Черевички», яка в Україні не йшла 80 років.

У грудні відбудеться Міжнародний фестиваль гітарної музики «Київ-2009» і в його рамках — ІІ Міжнародний конкурс гітаристів. 2010 рік відкриється фестивалем «Різдвяний марафон». У квітні на нас чекають зустрічі з учасниками «Музичних прем’єр сезону» і Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, а в травневі дні вдруге пройде в столиці Міжнародний фестиваль «Київська весна».

Цей сезон особливий — здається, стільки ювілеїв відразу ще не бувало. Судіть самі — 325 років з дня народження Баха і Генделя, 240 років з дня народження Бетховена, а ще відзначаємо 200-річний ювілей Шопена та Шумана та 110 років з дня народження Пуленка. І всім названим класикам присвячено музичні вечори. При підтримці Російського посольства пройдуть концерти до 120-річного ювілею Анни Ахматової і 150-річного — Антона Чехова. Ювілейними концертами будуть відзначені 90-річчя капели «Думка», 40-річчя хорової капели ім. Л. Ревуцького і оркестру народних інструментів, 30-річчя духового оркестру і ансамблю «Рідні наспіви».

До 85-річчя з дня народження головного хормейстера Національної опери України Льва Венедиктова пройдуть концерти, в яких візьмуть участь учні видатного майстра — відомі хорові диригенти. Відбудуться вечори пам’яті Костянтина Симеонова, Богодара Которовича, Ігоря Рябова, Миколи Різоля, Володимира Симоненка, Алемдара Караманова, Лідії Кондрашевської. Два концерти присвячено Валентинові Бибику, і на одному з них буде виконано його оперу «Біг» (за Михайлом Булгаковим), підготовану Романом Кофманом. Гортаючи барвистий буклет, зупиняєшся буквально на кожній сторінці, передчуваючи зустріч із дорогим серцю композитором, улюбленим ансамблем чи відкриття нових імен. Так, у вечорі «Норвегія — Україна. З часів вікінгів до сьогодення» візьмуть участь диригент Києлл Сеїм і співачка Жанне Берглунд із Норвегії. При підтримці Французького культурного центру відбудеться один із концертів абонемента «Симфонічна музика», на якому два молодих яскравих музиканти — віолончеліст Сергій Словачевський (Росія) і скрипаль Неманія Радулович (Франція), виконуватимуть музику Чайковського.

А 8 жовтня відбудеться творчий вечір Романа Кофмана «без музики», на якому маестро представить свою поезію і прозу.

Про новинки нового концертного сезону розповіли на прес-конференції генеральний директор Дмитро Остапенко, художній керівник Володимир Лукашов і художній керівник Колонної зали Олена Зеніна. На глядачів чекає сюрприз — повністю оновлена зала філармонії. Влітку в приміщенні зробили ремонт, крісла відреставрували, а також було проведено реставрацію колон венеціанською штукатуркою. Про тріумфальні літні гастролі симфонічного оркестру Національної філармонії під орудою Миколи Дядюри у Франції, Швейцарії і Ліхтенштейні — читайте в найближчих номерах «Дня».

Ольга САВИЦЬКА
Газета: 
Рубрика: