Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Тарасюка знову не пустили на засідання уряду

21 грудня, 2006 - 00:00
ФОТО ЛЕОНІДА БАККА / «День»

До приходу Тарасюка явно готувалися. У холі перед проходом до зали засідань йому перекрили дорогу депутати Партії регіонів Владислав Лук’янов, Володимир Зубанов і Юрій Мірошніченко. Тарасюк також прийшов у супроводі трьох депутатів: В’ячеслава Коваля, Ярослава Кендзьора та Миколи Катеринчука. Вони спробували прорватися. І пішло-поїхало... Бійка перемістилася до сусідньої зали між прес-центром і залою, де проходять розширені засідання уряду. Дякувати Богові, обійшлося без тілесних ушкоджень.

«Я подам обов’язково до Генеральної прокуратури. Вони порушують законодавство. У їхніх діях є ознаки злочину», — сказав Тарасюк журналістам уже після «інциденту». Прощаючись з журналістами, він сказав: «До наступного спектаклю, який влаштує вам Партія регіонів».

Представник Секретаріату в Кабінеті Міністрів Арсеній Яценюк на знак протесту покинув засідання Кабінету Міністрів. «Я намагався переконати уряд пустити Бориса Тарасюка на засідання Кабінету Міністрів, щоб таким чином зняти конфлікт. На жаль, члени уряду до мене не прислухалися», — сказав він, зазначивши, що протягом 30 хвилин він намагався переконати членів уряду в тому, що рішення Шевченківського районного суду Києва має юридичну силу, «щоб не робити посміховище з виконавчої влади».

Тим часом, уряд ухвалив рішення звернутися до парламенту та Президента «у зв’язку з ситуацією, що склалася навколо Міністерства закордонних справ України» з пропозицією призначити виконуючого обов’язки міністра закордонних справ. «Краще було б, щоб Президент визначився, хто це буде. Якщо Президент не визначиться, тоді ВРУ прийматиме це рішення», — сказав прем’єр. Він підкреслив, що це рішення має бути ухвалене якнайшвидше, тому що «держава не може бути в такому стані, коли міністр закордонних справ не працює».

Наступної середи Борис Тарасюк знову піде до Кабміну. Уже в супроводі судових приставів. Очевидно, що Віктор Ющенко всіма способами спробує залишити свого міністра в кріслі. І річ тут навіть не в самій особистості міністра й не в тому, що в країні немає інших гідних претендентів на цей портфель, а в прагненні прем’єра й Президента показати, хто в країні хазяїн.

КОМЕНТАР

Віктор НЕБОЖЕНКО , політолог:

— Президенту та прем’єру треба частіше зустрічатися, а не передоручати це своєму оточенню. Оточення завжди більш екстремальне, ніж самі політики.

Якщо приїзд Путіна проходитиме в такій же вкрай скандальній обстановці, як і поїздка Януковича до Вашингтона, це не додасть плюсів Януковичу. Президенту та прем’єру треба хоча б тимчасово розрулити цю ситуацію.

Але бійка — це, звісно, нікуди не годиться. Вже починає страждати не лише міжнародний імідж, а й фізичні тіла наших політиків. Це треба негайно припинити. Принаймні, Президент і прем’єр мають для себе назвати два-три приміщення в Києві, де неможливі такого роду конфлікти. А все інше, вочевидь, уже зупинити не можна. І сам Тарасюк теж не повинен підставляти свої боки під кулаки сильних, енергійних депутатів, які ще не думали рік тому, що матимуть таке щастя — лупцювати міністра.

А зняти Тарасюка зараз уже не вийде. Це також тупиковий варіант.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: