Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

А тобі доводилося давати хабара?

Студенти вчаться відстоювати свої права
27 січня, 2004 - 00:00

Напередодні Тетяниного дня — відомої покровительки всіх студентів — учні вузів отримали незвичайний подарунок. Відтепер будь-який студент може анонімно зателефонувати за номером (044) 253-84-68 і повідомити про випадки корупції у своєму вузі. А отриману інформацію передадуть на розгляд до Міністерства освіти та науки України.

«Гарячу лінію» було створено в рамках Всеукраїнської акції «Солідарність молоді», ініціаторами якої стали «Українська соціал-демократична молодь» та «Соціалістичний конгрес молоді». Почалася акція зі збору підписів під листом Президентові України про необхідність підвищити стипендію студентам. Сьогодні в навчальних закладах I—II ступеня акредитації вона становить 37,4 — 40,8 грн., а у вузах III—IV ступеня акредитації — 46,75 — 51 грн. Це в чотири рази нижче від мінімальної зарплати, до розміру якої, згідно з чинним законодавством, прив’язаний рівень студентських стипендій. При тому, що лише за гуртожиток у середньому по Києву студенту доводиться щомісяця викладати 30 гривень. Враховуючи складну економічну ситуацію, учні вузів просять про підняття стипендії всього вдвічі. Лише в перший день акції було зібрано понад сім тисяч підписів, решта бажаючих протягом місяця зможуть додати свій голос до цього звернення.

Під час збору підписів організатори роздавали молоді юридичну літературу, яка висвітлює найболючіші точки в реалізації прав молоді. Це кишенькові книжечки — «Молодь та міліція», «Молодь та армія», «Молодь та гуртожиток». У них — перелік документів, які регулюють взаємовідносини сторін, а також назви організацій, куди потрібно звертатися по допомогу. «Мета акції — навчити студентів захищати і відстоювати свої права, але не радикальними діями, які зараз популярні в Європі, говорить лідер УСДМ Вадим Костюченко. — Ми, молоді соціал-демократи, підтримуємо вимоги як студентів Австрії проти виключення з системи студентського самоврядування, так і вимоги студентів Німеччини, які протестують проти скорочення фінансування освіти. Однак ми підтримуємо лише вимоги, а не захоплення віденського університету або перекриття німецьких автошляхів та залізничних шляхів. Ми переконані, що відстояти свої права можна і в рамках правового поля, завдяки об’єднанню зусиль».

Про своє приєднання до акції «Солідарність молоді» вже заявили такі молодіжні організації, як «Слов’яни», «Антикорупційний комітет», «Молодіжний центр сприяння регіональному розвитку «Нам тут жити», а також і українські рок-зірки — група «Брати Карамазови». Останні на своїх концертах мають намір залучати молодь до участі в акції.

Продовження теми на стор. "Суспільство"

Людмила РЯБОКОНЬ, «День»
Газета: 
Рубрика: