Один із ініціаторів створення організації, експерт Інформаційно-аналітичного центру «Логос» Олег Яценко, заявив: «Ми маємо на меті створити платформу для підтримки колишніх в’язнів «ДНР» та «ЛНР», поширюватимемо інформацію про цих людей. Також готуються подання в українські та чеські медичні установи щодо лікування покалічених терористами осіб».
Громадські активісти вже подали до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) багато позовів проти Росії — наприклад, через Луганську правозахисну групу надійшло понад 30 таких звернень. Декільком скаргам міжнародна інстанція надала пріоритет — тобто рішення по цих справах приймуть протягом року. «Треба робити позови проти Росії, бо саме вона впливає на ситуацію на Донбасі. Серед людей, щодо яких ми зверталися до Європейського суду та які на той час перебували в полоні, зараз залишаються бранцями лише двоє. Тож це діє», — підкреслив учасник Луганської правозахисної групи Олександр Клименко.
Численні звернення до міжнародної інстанції пов’язані й із тим, що українські правоохоронці не завжди хочуть і можуть допомогти колишнім в’язням. Активісти розповідають, що часто міліціонери знають про бранців лише від журналістів або з Інтернету, беруть справи на розгляд тільки після початку листування з Європейським судом. Правоохоронці не завжди готові розслідувати викрадення громадян терористами. Так, колишній в’язень «ЛНР», коли лікувався в Дніпропетровську, звернувся до місцевого райвідділу щодо свого викрадення — там йому пообіцяли передати справу до Луганська, де досі хазяйнують бойовики, і таких історій чимало.
Фіксування злочинів терористів фактично лягло на плечі громадських активістів. Керівник Луганської правозахисної групи Наталія Целовальниченко говорить: «Людей, які були чи залишаються бранцями бойовиків, понад тисячу. Навіть їхні родичі можуть звертатися до Європейського суду, бо пережили пекло. Зараз на Донбасі за сприяння Росії кояться злочини не проти окремих людей, а проти людства, і такі справи повинні розглядатися в міжнародних судах. Це — рівень гуманітарної катастрофи. Мають відповідати ті, хто фінансує тероризм. Самі санкції мають бути кримінально-правового характеру. Треба, щоб жителі Донбасу активно зверталися до Європейського суду. Це — важливий правовий та політичний крок, реакція простих людей на дії Російської Федерації».