Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Тріумф «антисанітарії»

Олексій Подольський: «За моєю інформацією, судді у справі Пукача було обіцяно посаду голови Вищого господарського або адміністративного суду України...»
6 грудня, 2011 - 00:00

Кучма заявляє, що може повернутися в політику, вільно пересувається країною та за її межами, ходить на урочисті заходи з іншими президентами. Одним словом, Леонід Данилович аж ніяк не схожий на людину, над якою висить дамоклів меч серйозного вироку. І, судячи з того, як розвивається його справа, приводів для занепокоєння в другого президента, дійсно, не так уже й багато.

Уже завтра Печерський райсуд Києва розгляне скаргу адвокатів екс-президента Леоніда Кучми на постанову Генпрокуратури про порушення кримінальної справи. Про це повідомив адвокат колишнього працівника президентської охорони Миколи Мельниченка Микола Неділько. Він повідомив, що до суду викликаються Мельниченко, його адвокати, а також колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз. Очевидно, що захист Кучми, посилаючись на нещодавнє рішення Конституційного Суду, робитиме все можливе, щоб вивести записи майора Мельниченка зі справи. А Кучму «відмити».

— Дуже високою є ймовірність, що клопотання адвокатів Кучми будуть задоволені. Вони зачепляться за рішення Конституційного Суду, що докази здобуті незаконним шляхом. А Мельниченко точно не мав санкції на прослуховування. І на цій підставі, звісно, дуже легко повернути справу назад. Можливо, прокуратура захоче взагалі справу Кучми закрити, — міркує в розмові з «Днем» Тарас Стецьків (до речі, один з керівників акції «Україна без Кучми»). — Навіщо вони все це починали? Моя думка, Янукович хотів якимсь чином помститися Кучмі за 2004 рік. М’яко помститися. 2004 року Кучма, на думку Януковича, повівся не так. Янукович вважав, що треба було в силовий спосіб розганяти Майдан. І явочним порядком дати йому президентство. І тому вся ця затія навесні цього року була спробою Януковича нагадати Кучмі, що він нічого не забув».

А чи все пам’ятають учасники акції «Україна без Кучми»?

Відомий соціолог Євген Головаха також вважає, що ніхто й не намагався серйозно зайнятися пошуком справедливості.

— Кучма вже релікт, він уже минуле. І тому до нього відповідне ставлення. Коли в березні все це починалося, це був сигнал суспільству, що ніщо не забуте, ніхто не забутий. Усі пройдуть через контроль нової влади. Навіть екс-президент. Якщо екс-президент не застрахований, отже, ніхто не може бути впевнений.

Тим часом, суд у справі Олексія Пукача оголосив перерву до 8 грудня на прохання постраждалого Олексія Подольського. Причина — йому потрібен час підготувати заяву про відведення головуючому судді Мельнику, а також лист про скоєння злочину до Генеральної прокуратури. У розпорядження Подольського потрапив вирок, винесений 2002 року тим самим суддею Мельником у справі за фактом завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості депутатові Єльяшкевичу в лютому 2000 року. Про це «День» повідомив іще минулого тижня, після прес-конференції Олексія Подольського, Олександра Єльяшкевича й Олександра Мороза. На згаданій прес-конференції Єльяшкевич, нагадаємо, зробив сенсаційну заяву: «Абсолютно випадково ми з Олексієм Подольським з’ясували, що судове рішення у моїй справі (вирок Вороб’ю) й нинішній судовий процес щодо Пукача веде суддя з прізвищем Мельник А.В. Сказати точно, що це одна й та сама людина, поки неможливо, але й прізвище, й ініціали збігаються. Якщо це той Мельник, який сфальсифікував вирок у справі Єльяшкевича, я наполягатиму на тому, щоб його усунули від ведення резонансної справи Пукача. Я не стрілятиму з гармати по горобцях, але ще 2006 року цей Воробей офіційно зізнався й назвав імена правоохоронців, які змусили його звести на себе наклеп. Якщо це той суддя, то в нього ще є шанс самому взяти самовідвід і не брати участі в процесі, що стане ганьбою для України».

Узяти самовідвід суддя Мельник не вважає за потрібне. Але й ЗМІ (навіть ті, які своїм ім’ям завдячують Георгію Гонгадзе) з незрозумілої причини цю сенсаційну тему, за великим рахунком, проігнорували, підтримуючи тріумф «антисанітарії» та зводячи нанівець надію на очищення суспільства.

— Саме суддя Мельник А.В. ухвалив вирок у цій справі, — підтвердив свої припущення О.Подольський. — Я в цьому вироку бачу чіткі ознаки кримінального злочину — фальсифікації правосуддя, фальсифікації справи тощо. Усе це означає, що пан Мельник є зацікавленою стороною в процесі Пукача. Я взяв паузу, бо не можу брати участь у процесі, поки не буде прийняте рішення щодо Мельника. А вже після цього рішення я визначатиму, продовжувати мені далі участь у цьому процесі чи ні. За моєю інформацією, після цього процесу судді Мельнику обіцяна посада голови Вищого господарського або адміністративного суду України.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: