Музичну казкову історію «Пригоди бременських музикантів» Г. Гладкова поставила Тамара Тимошко-Горюшко. У виставі задіяні 50 артистів — вокалісти, хор, балет, а також музиканти оркестру (диригент Геннадій Бахій). Київський рімейк «Бременських музикантів» — відомої казки братів Грімм, яку 40 років тому Василь Ліванов, Юрій Ентін та Геннадій Гладков перетворили на популярні мультфільми та мюзикл, сподобався першим глядачам: «Секрет успіху музичної казки криється у простих речах. Перше — це інтерактивність, — вважає художній керівник Театру оперети Богдан Струтинський. — Сьогодні діти виховані на «кліповому» мисленні, на американських мультиках, де є система швидкої зміни картинок, подій. Завдання — утримувати увагу дитини не менше двох хвилин. Друге — це взаємодія персонажів казки і маленького глядача. Третє — спілкування персонажів напряму з дитиною. Наш театр прагне створити атмосферу ігрової кімнати, в якій кожній дитині буде весело і цікаво. Як показує досвід, нам це вдається»...
Казкову атмосферу створюють декорації і костюми, над ними працювала головний художник театру Світлана Павліченко. Сценографія є по-дитячому простою, але магнетичною, просторове рішення — об’ємним і панорамним водночас. У «Пригодах бременських музикантів» дія відбувається у середньовічній Європі, тому на сцені ми бачимо справжній замок, але водночас він сучасно виглядає. У сценографії і костюмах використано багато яскравих кольорів. Цікаво було спостерігати, як артисти хору, які грали ролі друзів Трубадура (Осла, Пса, Кота і Півня) весело танцюють, а балет намагався опановувати розмовний жанр і навіть співати. «У казці багато кумедного, веселого, але є й глибокі філософські речі, такі, наприклад, як пісня Блазня. Тому пластика має працювати на образ. Маленькі глядачі побачили елементи французького придворного танцю — менуету, складні підтримки балетної пари і чудернацькі танці Отаманши з розбійниками... Наше головне завдання було зробити все щиро, адже дітей неможливо обманути, вони дуже тонко відчувають кожну фальшиву ноту та слово», — розповіла після вистави балетмейстер Анжела Гречановська.
У постановці задіяні зірки оперети — Г. Тітова, О. Ширяєва, з. а. України О. Наумов, С. Бондаренко, В. Макойніков, А. Підгородецький, Л. Бєльська. «Жінка з перцем», як називають Людмилу Василівну Бєльську за яскравий темперамент у житті і на сцені, грає роль Отаманші. Її героїня стильна, харизматична і в міру зла: «Ця характерна роль мені дуже подобається, як і сама казка, в якій кожен номер — шлягер. Звичайно, добре пам’ятаю пісні з мультику у виконанні Мусліма Магомаєва, які у всіх на слуху. Але вистава — це живе спілкування, і грати для дітей набагато важче. Однак коли вдається заразити їх своєю роботою, вони поглинають тебе повністю. А після вистави підходять, придивляються і кажуть: Ой, а ви ж зовсім не зла», — розповідає Людмила Бєльська.
До речі, для Олександра Кравченка роль Короля стала 301-ю! Актор грає дурнуватого, пустотливого, але дуже позитивного казкового персонажа. Молодим акторам трупи режисер довірила зіграти головні ролі — Трубадура (Арсен Курбанов) і Принцеси (Олена Арбузова). Трубадур — сучасний мачо. Саме таким є Курбанов, який у реальному житті ніколи не стикався з перепонами, що стоять перед Трубадуром і заважають бути разом з коханою. Але казка, як і оперета, завжди має щасливий фінал.
До речі, скоро Тамара Михайлівна Тимошко-Горюшко святкуватиме 50-річчя творчої діяльності. За її словами, вона давно мріяла поставити саме «Пригоди бременських музикантів» на сцені рідного театру. Ця вистава стане подвійним подарунком — для глядачів привітання з Новим роком і Різдвом, а також бенефіс для ювілярки.