Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Туберкульозний ренесанс

Iз місць позбавлення волі вийдуть сотні хворих на туберкульоз
20 липня, 1999 - 00:00

Проте в Українському центрі державного санітарно-епідеміологічного нагляду кореспонденту Ірині ПОДСТРИГАНОВІЙ повідомили, що ще 1997 року в Україні офіційно було зареєстровано 24381 хворих на туберкульоз, 1998 року чисельність хворих збільшилася на 2,7% і становила вже 27005 хворих. Крім того, фахівці ще на початку цього року (тобто задовго до Закону «Про амністію») прогнозували подальше погіршення епідеміологічної ситуації з туберкульозом. Головною причиною розростання епідемії фахівці називають кризу в усіх сферах суспільства, а звідси — неможливість для більшості добре харчуватися й забезпечувати себе елементарними профілактичними засобами.

Знаючи нашу систему соціальної реабілітації засуджених, можна з точність передбачити, що армія жебраків незабаром солідно поповниться амністованими хворими на туберкульоз.

ДО РЕЧІ

Епідемія туберкульозу в Україні спостерігається сьомий рік поспіль. За даними УЦДСЕН, щодня реєструється 100 хворих на туберкульоз. Із кожної сотні 30 вмирає. Найбільш поширеною формою туберкульозу залишається туберкульоз легень і верхніх дихальних шляхів. У київських безкоштовних районних поліклініках рентгенівський знімок легень коштує в середньому 5 гривень. За словами виконуючої обов'язки заступника головного лікаря санітарно-епідеміологічного центру Тамари Павліковської, найбільш численні туберкульозні спалахи реєструються у багатотисячній армії жебраків і бомжів, які не мають можливості отримувати безкоштовну медичну допомогу і, як наслідок, стають активними розповсюджувачами інфекції серед населення.

Минулої суботи до спеціалізованого відділення другої Запорізької міської інфекційної лікарні з діагнозом холери госпіталізовано мешканця Південного житмасиву міста. Цього року це перший випадок захворювання на холеру. «Про причину та вогнище зараження у цьому випадку говорити складно й поки що рано, — розповіла кореспонденту «Дня» Віктору ПУЖАЙЧЕРЕДІ завідуюча епідеміологічним відділом Запорізької міської санепідстанції Лідія Клименко. — Вібріон виявлено вже під час обстеження пацієнта, який скаржився на розлад кишечника. Була нетипова для холери температура 38 градусів».

Газета: 
Рубрика: