Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Туристичний бум

Поповнив столичний бюджет на 50 мільйонів гривень
27 вересня, 2001 - 00:00

27 вересня в усьому світі відзначається як День туризму. Туристична галузь, одна з небагатьох в Україні, яка щороку приносить все більше прибутків. За даними ВТО (Всесвітньої Туристичної Організації) щорічно у світі подорожує більше 600 мільйонів чоловік, прибутки від світового туризму минулого року становили $480 млрд., або близько 12% світового валового продукту. Варто зазначити, що у більш як 40 країнах світу туризм є основним джерелом національного бюджету.

Про становище вітчизняної туристичної галузі йшлося на зустрічі керівництва столичного Головного управління комунального та готельного господарств iз журналістами. За словами головного столичного туриста Миколи Грицика, Києву є чим пишатися у туристичній сфері, свідченням чому є входження столиці України до престижної Ділової ради Всесвітньої туристичної організації. Такої честі у світі, окрім Києва, удостоєні лише чотири столиці. Сьогодні, за словами Миколи Грицика, у Києві спостерігається справжній туристичний бум. Минулого року місто тільки через столичні турфірми відвідало більше 327 тисяч туристів, що поповнило міський бюджет на 50 млн.гривень (тих, що приїхали «дикуном» у декілька разів більше). У місті діє 86 готелів різної форми власності, але це, виявляється, лише крапля в морі.

За інформацією начальника Головного управління комунального та готельного господарств Михайла Шпарика, до 2010 року у Києві має з’явитися п’ять п’ятизіркових готелів, 12—15 — чотиризіркових, а також 40—50 — тризіркових, що, за ідеєю, мало б сприяти притоку туристів у столицю.

Планується також збудувати готелі сімейного відпочинку і громадяни України зможуть, каже Шпарик, «приїжджати на кілька днів до столиці і не платити шалені гроші, як у 4—5-зіркових готелях». Для менш заможних туристів передбачено задіяти і «невикористані резерви» — готелі та пансіонати, які знаходяться у таких привабливих міських зонах як Конча-Заспа та Пуща Водиця. На сьогодні там розміщуються 46 санаторіїв, 30 оздоровчих таборів та 41 база відпочинку, більшість iз яких знаходиться у занедбаному стані. Роботу всіх цих об’єктів планується поступово відновити та привести до нормального рівня комфорту.

Голова Держкоммолодьспорттуризму України Валерій Цибух також повідомив, що минулого року завдяки рішенню Укрзалізниці про безкоштовні залізничні квитки для школярів понад 2 млн. дітей скористалося цієї можливостi і стали таким чином туристами. Сьогодні у Кабінеті Міністрів за поданням Укрсоюзтуру розглядається можливість введення 50% оплати проїзду учнів шкіл у плацкартних вагонах. Ймовірно, що таке нововведення буде запроваджено, починаючи з 1 січня 2002 року.

ДО РЕЧІ

Як повідомили «День» у прес- центрі Держкомітету молодіжного та спортивного туризму, зараз на заключному етапі перебуває розробка проекту Державної програми розвитку туризму в Україні до 2010 року, котра спрямована на вирішення існуючих в Україні проблем. Серед них — відсутність пропаганди рекреаційних можливостей країни на державному рівні та ефективної моделі інвестиційної політики в цій галузі, високі ціни на готельні послуги при їхнiй низькій якості, надмірний податковий тиск на туристичні підприємства, складні, порівняно iз всесвітньо визнаною міжнародною практикою, візові та митні процедури і подібне. З прийняттям програми планується, що в’їзний туристичний потік зросте вже 2005 року до 9,2 млн. осіб (нині ця цифра 4,4 млн.), а кількість внутрішніх туристів — до 12 млн. (з 6,6 млн.). За попередніми підрахунками, обсяги реалізації власних послуг принесуть до українського бюджету 5,5 мільярдів гривень при загальному фінансовому обігові в галузі в розмірі 34 млрд.

Підготувала Наталя МЕЛЬНИК, «День»
Володимир ЦАРУК, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: