Кожного дня з території комплексу з вивозу побутових відходів у Харкові виїжджає машина з працівниками підприємства, що займається відловлюванням бродячих тварин. Завдання працівників підприємства — «очищення» міста від бездомних братів наших менших. При цьому часто відловлювання тварин відбувається не надто гуманними методами. Справа в тому, що на придбання якісних, безболісних снодiйних уколів недостатньо коштів, тому доводиться використовувати більш дешеві, а значить — препарати, що спричиняють агонію. Любителі тварин вирішили порушити цю антигуманну схему, внісши на розгляд міської ради програму «Тварини в місті».
За інформацією «зелених», за рік на Харківщині знищується близько тридцяти тисяч собак. Ця цифра включає в себе не лише «організовані вбивства» комунальними службами. Останнім часом у регіоні почастішали випадки безслідної пропажі як собак, так і кішок, незалежно від того домашні вони чи ні. Так, жителі села Яковлевка знаходили своїх тварин у розставлених капканах. Часто такою справою задля прожитку і грошей від здачі шкірок промишляють бомжі. Єдині, кому важко знищувати Мурок і Шариків — це працівникам державного підприємства з відловлювання бродячих тварин. До 1996 року існував метод відстрілу, потім з’явилася імпортна зброя, так звані усипляючі шприцемети. Як говорять співробітники відділу, відловлювання намагаються проводити рано вранці або ввечері, щоб не було свідків, особливо дітей. Практично на кожному виїзді ловці зустрічають активну відсіч місцевих жителів. Бувають і напади, але не тварин, а людей, що відстоюють дворових собак. Здобич «санітари» відправляють на утилізацію — на Куп’янський санветзавод. Така робота нікому не в радість, тому багато хто з працівників підприємства не розповідають, навіть близьким, про те, як вони заробляють на життя. Співробітники підприємства по відловлюванню бездомних тварин дуже хотіли б створення в Харкові служби аналогічної до тої, що з’явилася у столиці. У Києві для тварин працює притулок, де проводиться також і стерилізація. Для Харкова це дуже велика розкіш.
Статистика говорить, що кількість собак у Харкові перевищує кількість сімей! Ніхто не контролює, в яких умовах мешкають тварини, чому опиняються на вулицях, скільком iз них не забезпечено ветеринарної допомоги. Досвід зарубіжних країн показує, що вихід — у прийнятті на місцевому рівні комплексної програми з обліку, контролю, профілактиці та роботі з тваринами в місті. Це вимагає об’єднання зусиль багатьох державних служб, підтримки найширших кіл громадськості, допомоги меценатів, висвітлення у ЗМІ.