Свою роботу новий склад Центральної виборчої комісії розпочав досить оригінально — з освячення (щоправда, митрополитом тільки однієї конфесії) приміщення, де новопризначеним членам ЦВК належить працювати найближчі 6 років. Взагалі, в сучасній Україні проведення подібних обрядів у адміністративних приміщеннях, офісах тощо — аж ніяк не рідкість, однак переважно освячуються щойно збудовані будинки, тоді як в сьогоднішній ЦВК благополучно відбули свою каденцію 15 членів комісії на чолі з Михайлом Рябцем (троє з них залишилися на другий термін). Заяв і чуток про те, що в приміщенні ЦВК «щось не так», за цей час було небагато.
Як прокоментував подію новий глава ЦВК Сергій Ківалов одразу після процедури освячення, обряд був проведений за рішенням усіх членів комісії. За словами Ківалова, перед ЦВК стоять «великі й складні завдання», зокрема — «провести президентські вибори демократичним шляхом публічно й законно». Благословення, яке члени ЦВК, їхні кабінети, а також два зали — засідань і конференц- зал — отримали від Патріарха Української православної церкви (Московського патріархату) Володимира, якого запросили для здійснення обряду, на думку глави комісії, допоможуть новому складу Центрвиборчкому додержатися принципів чесності, прозорості та демократичності виборів. У свою чергу глава УПЦ(МП) зазначив, що освячене приміщення знаходить свого ангела-охоронця. Про те, чи зможе освячення ЦВК гарантувати демократичність виборів, священнослужитель говорити не схотів, мовляв, подібними категоріями Церква не оперує. «Ми віримо, — сказав митрополит, — що тим, хто призиває ім’я Господа, вірить у нього, Бог допомагає працювати. Тому освятити приміщення ніколи не буває рано чи пізно».
Відверто кажучи, іронізувати з приводу такого кроку ЦВК якось не хочеться, але, мабуть, подібні заходи все-таки не варто перетворювати на PR-акції. Якось дивно звучать слова молитви у супроводі клацання фотокамер і «мирської суєти» телеоператорів. Однак це питання суб’єктивне. До речі, попередній склад ЦВК, як зауважила його представниця в новому складі, подібну процедуру не проводив.
Перейшовши на прохання журналістів до справ земних, глава ЦВК повідомив, що сьогодні комісія перебуває «в стані невизначеності», оскільки невідомо, за якою схемою проводитимуться президентські вибори. Однак він висловив сподівання, що нову редакцію закону про вибори президента Верховна Рада ухвалить найближчим часом. За словами С. Ківалова, в парламенті вивчається декілька проектів редакції цього закону. Зокрема, розглядається можливість скорочення терміну виборчої кампанії з 180 до 120 днів, а також скорочення кількості підписів на підтримку кандидата з 1 млн. до 700 тис. «Мене тішить, що сьогодні є домовленість керівників практично всіх політичних сил, тож такий закон має бути ухвалено найближчим часом», — підкреслив С. Ківалов. Він також зазначив, що для Центрвиборчкому цей законопроект дуже важливий, оскільки комісія має вже розробити процедуру виборів і відповідні документи.