«У такий важкий час для нашої країни ми не можемо залишатися осторонь. Для солдатів, які зараз знаходяться у шпиталях, важливо не лише залікувати фізичні рани, але й морально відпочити. Для цього ми оголосили збір книжок серед містян Дніпропетровська. На сьогоднішній день ми передали більше 100 книг та журналів різних жанрів. Зараз ми готуємо другу партію літератури до відправлення до військового шпиталю», — розповіла на прес-конференції провідний бібліотекар Дніпропетровської міської бібліотеки, координатор проекту «Книги для шпиталю» Лариса Друбецька.
Передусім необхідна пригодницька література, фантастика, детективи, книги з історії. Минулої п’ятниці до бібліотекарів звернулася мешканка Дніпропетровська, яка подарувала шпиталю близько 180 книг, зокрема багатотомні видання Майн Ріда, Ільфа та Петрова. «Таких жертводавців книг чимало», — говорить Л. Друбецька. Вона повідомила, що Центральна міська бібліотека, окрім книжок та журналів, збирає малюнки для солдатів, які потім відправляють до військового шпиталю, в зону АТО й на блокпости. «Солдати дуже вдячні дітям, які подарували їм малюнки, адже зараз військовикам необхідна моральна підтримка», — розповідає бібліотекар.
ДО РЕЧІ
З минулої п’ятниці герої, що проходять лікування в Дніпропетровському військовому шпиталі (а також — у Львівському, Одеському, Ірпінському й інших), отримують і наш п’ятничний «День», в якому ми якомога більше уваги приділяємо саме нашим захисникам, їхні проблемам та успіхам. У харківському шпиталі, куди нам вдалося організувати доставку газети ще з липня, як передає наша кореспондентка Альона Соколинська, дякують газеті «День». Психолог Павло Базиль говорить, що поранені чекають свіжі номери й читають увесь тиждень, передаючи один одному. Хоча газета приходить двома мовами, багато бійців зі східних областей і з Харкова принципово читають українською.