Їхні результати спантеличили бувалих політологів і соціологів. Вибори проходили за змішаною системою — відповідно до нового закону, схваленого українським парламентом. Як розповів на прес-конференції ініціатор експерименту, лідер партії «Громадська сила» Загід Краснов, експрес-опитування серед виборців 20 листопада проводив Центр незалежних соціологічних досліджень із Запоріжжя. Загалом соціологи опитали 800 осіб у восьми районах Дніпропетровська — в місцях найбільшого скупчення людей. У опитувальних листах значилися політичні партії, кандидати від них, а також самовисуванці. Дослідження показало, що більшість респондентів обирають правлячу Партію регіонів — 28,8%. Понад 10% набирають КПУ, «Фронт Змін», «Батьківщина» та дніпропетровський проект «Громадська сила». П’ятивідсотковий бар’єр у Дніпропетровську подолала партія В. Кличка «Удар», і впритул до прохідного бар’єру наблизилася «Свобода».
Проте в другому запитанні соціологи вирішили дізнатися, яких кандидатів від партій підтримають дніпропетровці. Для експерименту вони зазначили в анкетах імена нереальних кандидатів. У результаті більшість голосів городян отримав Василь Решетніков від Партії регіонів, хоча насправді це був вигаданий персонаж. Друге місце дісталося Ользі Серпокрил від партії «Громадська сила» — жінці, котра вбила чотирьох новонароджених дітей. Теоретично до Верховної Ради від інших «прохідних» партій могли б потрапити Ігор Супрунюк і Віктор Саєнко — фігуранти справи «дніпропетровських маніяків», які вбили молотками понад два десятки людей. Городяни також обрали відомого серійного гвалтівника й убивцю Сергія Ткача, на рахунку якого понад 40 доведених смертей... «Раніше було багато критики, що за закритими партійними списками проходять охоронці лідерів партій, їхні водії, секретарки й родичі, — сказав З.Краснов. — Так от, система абсолютно ніяк не змінилася. Народ тепер сліпо голосує за мажоритарних кандидатів від політичних партій. Щоб показати, як необдумано люди до цього ставляться, ми спеціально взяли за висуванців кримінальних злочинців, маніяків, убивць. І ці люди отримали стільки ж голосів, скільки партії, які їх висунули». Цікаво, що кожному з кандидатів-самовисуванців, серед яких були такі відомі люди, як колишній мер Дніпропетровська й екс-прем’єр України Валерій Пустовойтенко, міські виборці, за даними опитування, віддали менш як 1% голосів. «Постає просте питання: а чи той це закон, на який сподівалися виборці, — сказав лідер партії «Громадська сила». — Адже Президент його ще не підписав. Може, варто на нього накласти вето й повернути до Верховної Ради, щоб виправити становище, що склалося?»
На думку З.Краснова, необхідно внести до закону таку поправку — заборонити писати, від якої саме політичної сили висувається «мажоритарник», але обов’язково вказувати його реальний вид діяльності. Тоді виборці оцінюватимуть самого кандидата, а не його політичну партію. Крім того, якщо Президент усе-таки підпише закон у тому вигляді, в якому його ухвалила Верховна Рада, то для лідерів партій це має стати тривожним сигналом — ретельніше підходити до відбору кандидатів.