Євродискусія, присвячена перспективам вступу України в Європейський Союз, відбулася цими днями в Донецькій області. Просвіщати жителів регіону з приводу пріоритетів зовнішньої політики прибув представник МЗС Василь Філіпчук. За його словами, візит до Донецької області здійснюється в рамках цілої серії подібних поїздок фахівців МЗС регіонами, яку ініціювало керівництво країни з метою інформування жителів областей України про зовнішньополітичну роботу держави. Щоправда, ідея сподобалася не всім.
Як підкреслив керівник прес-служби МЗС, дуже часто саме в регіонах (і, зокрема, в Донбасі) простежується недостатнє ознайомлення людей зі специфікою ЄС, НАТО і ЄЕП, що приводить до нерозуміння політики в цьому напрямку та спотворення реального стану речей. Напевно, саме цією обставиною й було продиктовано бажання В. Філіпчука поспілкуватися насамперед із журналістами шахтарського регіону.
Проте промову начальника прес-служби МЗС присутні на дискусії сприйняли доволі неоднозначно. Особливо насторожено журналісти й деякі студенти Донецького національного університету сприйняли слова В. Філіпчука про те, що Донбас недостатньо обізнаний із проблемами ЄС і НАТО, розцінивши ці слова як прямий натяк на неосвіченість донеччан: «Ви говорите так, неначе саме в Донецькій області люди взагалі нічого не розуміють», — ображено заявив кореспондент донецької газети «Акцент» Анатолій Пудов. Проте Василь Філіпчук одразу ж постарався згладити враження від своїх слів, заявивши, що не хотів нікого ображати, і навіть спеціально вибрав для себе поїздку на Донеччину, щоб познайомитися з настроями, які тут панують і дізнатися про прагнення її жителів.
Водночас, донеччани в деяких аспектах дійсно проявили свою непоінформованість, заявивши, що не знають про існування плану «Україна — ЄС» і не розуміють специфіки вступу в НАТО. Хоча студенти в Донецькому університеті виявилися поінформованішими аніж журналісти і були налаштовані не так суворо щодо висловлювань київського гостя. У результаті всі учасники дискусії прийшли до спільного висновку: для того, щоб можна було говорити про подальший шлях нашої країни в Євросоюз чи НАТО, для початку треба всі сфери життєдіяльності нашої країни привести до європейських стандартів.