У Криму республіканський штаб із надання допомоги Чернівецькій і Івано-Франківській областям очолює Голова Ради міністрів АРК Віктор Плакида. Він повідомив «Дню», що в Криму вже зібрано та зосереджено на складах понад 82 тонни борошна, близько 8,3 тонни крупи, 1,5 тонни макаронних виробів, понад 8,5 тисячі літрів мінеральної води, 1,5 тисячі умовних банок консервів, близько 400 комплектів постільних комплектів, близько 200 матраців. За кілька днів будуть сформовані автопоїзди, які доставлять цю допомогу потерпілим на Західну Україну.
Кримчанами вже зібрано та перераховано в допомогу потерпілим на Західній Україні близько 740 тисяч гривень. Більше інших фінансових коштів зібрали в Сімферопольському районі — близько 110 тисяч гривень, в Алушті — 45 тисяч, у Керчі — 45 тисяч, у Сімферополі — 64 тисячі, в Красногвардійському районі — понад 56 тисяч гривень.
До Івано-Франківської області вже направлено машини з благодійною допомогою з Криму. Так, Сімферопольський хлібозавод відправив машину з продуктами, які за участю представника Радміну Криму та місцевого районного штабу будуть розподілені серед нужденних.
Крим уже прийняв на відпочинок 870 дітей із потерпілих областей Західної України, які розміщені в «Артеці». Райони та міста Криму також підготували ще 630 місць для прийому другої партії дітей із потерпілих сімей, які днями прибудуть у Крим черговим поїздом.
Другий тиждень у Чернівецькій і Івано-Франківській областях під керівництвом першого заступника Голови Ради міністрів Азіза Абдуллаєва, працюють дві групи фахівців- будівельників із Криму, які готують проекти відновлення зруйнованих об’єктів. У самому Криму міністр будівельної політики та архітектури Володимир Ніколов формує групи будівельників-монтажників, загони з будівельною технікою для відновлення зруйнованих мостів, доріг, житла згідно з тими проектами, які на місці стихійного лиха розробляють кримські архітектори.
У телефонному інтерв’ю Азіз Абдуллаєв сказав «Дню», що більш ніж 30 кримських фахівців будівельної галузі працюють у двох районах Чернівецької та одному Івано- Франківської області. Архітектори, геологи та геодезисти обстежували зруйновані об’єкти Сокирянського району Чернівецької області і виявили, що там потребують відновлення в основному житлові будинки. Тому зараз там залишилося чотири фахівці, які готують документацію для подальшої роботи будівельників на таких об’єктах — вони складають реєстр об’єктів, акти щодо розмірів руйнувань, проекти відновлення та реконструкції. На прохання Чернівецького обласного штабу дев’ять кримських фахівців переведено до Новосельського району Чернівецької області, який постраждав від стихії значно більше. За ними закріплені дев’ять потерпілих сіл, де кримчани також готують документацію для відновлення зруйнованого житла.
Основні сили кримчан працюють у Косові, розповідає кореспонденту «Дня» Азіз Абдуллаєв. Тут масштаби руйнування значно більші, отже, і роботи для кримських будівельників багато. Тут створено три групи по п’ять фахівців. Геологи та геодезисти обстежують усі річки регіону, зруйновані мости, греблі, споруди для укріплення берегів, дороги, визначають потребу у фахівцях і будматеріалах, складають проекти відновлення зруйнованих об’єктів і визначають перелік техніки та матеріалів, які необхідно підготувати на місці або доставити з Криму.
У ці дні Азіз Абдуллаєв разом із керівниками району провів нараду з фахівцями водогосподарських організацій Косівського району Івано-Франківської області, на якій визначили першочергові об’єкти для роботи — будівництво тимчасових мостів на дорогах державного значення, відновлення шкіл, лікарень, об’єктів життєзабезпечення в осінньо-зимовий період. Насамперед, будуть підготовлені проекти їх відновлення, сюди раніше за всіх прийдуть кримські будівники.
Серед першочергових завдань кримських геологів і геодезистів Азіз Абдуллаєв називає також роботу із захисту мостів і гребель, які ще не зазнали руйнування під час подальших повеней. Наприклад, протягом минулих вихідних метеорологи передбачали новий підйом рівня річок у Карпатах до 1,5 метра, що погрожувало новим руйнуванням. Азіз Абдуллаєв повідомив, що в Косівському районі додаткового руйнування ці повені не заподіяли. «Справа в тому, — говорить він, — що для цих місць підйом води на 1— 1,5 метра — звичайне явище, яке жителі переживають під час кожного дощу, а тому всі мости та споруди для укріплення берегів розраховані на такий рівень. Ми також були стурбовані, але цей дощ вже позаду. Разом із тим, ми побоюємося нових, більш рясних осадків, які можуть викликати більш серйозні паводки, а тому докладаємо зусиль, щоб запобігти новому руйнуванню та подтопленню...»