Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Києві відкриють «лабораторію винахідників»

«Мистецький Арсенал» запроваджує досвід роботи з дітьми, який практикують у музеях США
5 вересня, 2012 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ЗАТОВКАНЮКА

Завтра в «Мистецькому Арсеналі» стартує унікальний освітній проект для дітей і підлітків — лабораторія винахідників SPARK!LAB. Створена спільно з Центром ім. Лемельсонів Смітсонівського інституту (США), Посольством США в Україні та Благодійним фондом «Мистецький Арсенал», виставка дасть можливість дітям і підліткам стати учасниками захоплюючої інноваційної програми. SPARK!LAB — це інтерактивний простір, який має на меті спонукати дітей творити: уже 12 років він є одним із найуспішніших проектів Музею американської історії, а ще — зразком освітньої програми, яка активно реалізується в усіх мистецьких і культурних закладах США.

Лабораторія винахідників об’єднує мистецтво й технології в одну програму, і через неї діти пізнають, досліджують і вивчають навколишній світ, а також створюють власні роботи. Організатори виставки сподіваються, що завдяки реалізації цього проекту вдасться заохотити дітей до творчості й винахідництва, поширити інформацію про інновації й винаходи України та світу і, крім того, донести до влади та громадськості ідею цінності інновацій у сучасному житті. У програмі роботи інноваційного проекту першого тижня передбачено тему «Наука і технологія», другого — «Екологія і довкілля», третього — «Звуки і музика», четвертого — «Візуальне мистецтво». Цільова аудиторія — діти 3 — 12 років, родини, групи дітей. Вхід безплатний (понеділок — неділя).

Ольга ВІЄРУ, директор Благодійного фонду «Мистецький Арсенал»:

— Ми створили цей соціальний проект для дітей і запросили на відкриття гостей, які мають вплив на ситуацію з освітою в Україні, на розвиток дитячої творчості. Проект має 12-річну історію в США, де його було створено, і нині він є зразком освітньої програми в цій країні. Ми його суттєво доповнили: розробили велику освітню програму на чотири тематичні тижні. Кожен із цих тижнів пропонуватиме щодня майстер-класи, різні види активності, ігри-вікторини — протягом усього дня для дітей вируватиме дослідницьке, мистецьке життя. Ми вважаємо, що використання найкращого світового досвіду дасть можливість стимулювати розвиток освітніх програм у музейних інституціях України. Адже не таємниця, що нині в Україні це надзвичайно нерозвинена частина діяльності. Під час нашого візиту до США ми відвідали майже 30 музеїв і побачили, яку велику увагу там приділяють освітнім програмам. У цій країні підхід до кожної іскорки таланту дитини — надзвичайно уважний, бережливий. Тобто кожна дитина, яка має здібності чи талант, дістає всі шанси їх розвинути. Також цей проект покликаний відволікти дітей від Інтернету, телевізорів і заохотити до рукотворної праці, винаходу, реалізації власних ідей. Ми хочемо повернути дітей у ту сферу, де вони можуть знайти себе. Зважаючи на все, дітей буде багато. Нині до нас уже телефонують учителі, керівники шкіл, щоб привести дітей на екскурсії. У разі великого напливу нам допомагатимуть волонтери (понад 120), які працюватимуть у залах «Мистецького Арсеналу».

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: