За ухвалою уряду автономії кримська частина Державної програми «Школа майбутнього» реалізується на базі Ялтинської середньої школи № 2. Нарівні з Кримом аналогічні пілотні проекти з реформи школи виконуються також у Києві, Херсонській, Кіровоградській областях України. Загалом реалізація проекту «Школи майбутнього» розрахована до 2010 року, однак 2007 рік має стати вирішальним, новий зміст освіти повинен бути запущений вже з початку майбутнього 2007—2008 навчального року.
Для реалізації цього освітнього проекту лише в Криму 2007 року буде використане державне фінансування в обсязі 10 мільйонів гривень, а також кошти бюджету АРК за програмами «Інтернет для сільських шкіл», «Шкільне телебачення», «Інформатизація загальноосвітніх, позашкільних, професіонально-технічних і вищих навчальних закладів АРК до 2010 року», співфінансування з боку міського бюджету Ялти в обсязі 2,5 мільйона гривень, додаткові залучені кошти. Планується, що до 1 вересня 2007 року буде створено лише першу чергу експериментального навчально-виховного комплексу «Школа майбутнього». Загалом до нього входитимуть: дошкільний заклад, школа трьох ступенів, а також інші необхідні складові для гармонійної організації виховання і навчання дітей за стандартами ХХI сторіччя — спортивні зали і стадіон, художні майстерні, навчальні лабораторії, які буде оснащено найсучаснішою комп’ютерною і навчальною технікою.
Для створення та ефективного функціонування «Школи майбутнього» передбачається зміна підходів у доборі, розстановці педагогічних кадрів, їхнє перенавчання, прийом на роботу на конкурсній основі, організація системи безперервної педагогічної освіти, що включає вивчення та впровадження до навчально-виховного процесу інтерактивних технологій навчання. Передбачається всебічне розширення взаємодії шкіл з вищими навчальними закладами та Академією педагогічних наук України, залучення учнівської молоді до науково-дослідної, експериментальної діяльності, до роботи в складі науково-дослідних колективів, наукових товариств Малої академії наук школярів Криму «Шукач», Всеукраїнських учнівських олімпіад і так далі.
Крим, вважають в уряді автономії, вже має технічний зразок для «Школи майбутнього». Це Артеківська середня школа для дітей, які приїжджають на відпочинок, побудована за останнім словом техніки декілька років тому, оснащена найсучаснішими лабораторіями і комп’ютерами для інтерактивного навчання. Приблизно такою ж за оснащенням повинна бути й «Школа майбутнього» в Ялті, з тією різницею, що на базі сучасної техніки має бути реалізовано навчально-виховний процес із новим змістом, що відповідає рівню ХХI сторіччя. Як зазначив глава уряду Криму Віктор Плакида, завдання Криму як регіону, на базі якого буде випробувано нові технології освіти і навчання, показати найкращі результати. «Сьогодні ми ведемо роботу таким чином, щоб на виході отримати добрий сучасний проект, яким будуть задоволені, насамперед, школярі та їхні батьки», — зазначає він.