Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Луцьку чекають на студентів із Європи

Волинський національний університет імені Лесі Українки стане Східноєвропейським
1 березня, 2012 - 00:00

Ідея використати не тільки вигідне географічне розташування, а й можливості сусідства з Євросоюзом, тісні контакти з європейськими вишами давно витала в повітрі. Ще 2008 року ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки, професор Ігор Коцан в інтерв’ю газеті «День» говорив про свою мрію бачити серед студентів громадян бодай сусідньої Польщі. Згодом цей виш Волині почав висловлювати прагнення взагалі стати українською Сорбонною, адже великі університети часто розташовані в малих містах, котрі й живуть завдяки цим університетам. А ще отримали у свою власність понад 8 гектарів землі на території колишнього військового містечка, тобто з’явилася конкретна база для спорудження сучасного студентського містечка. Ініціативу Волинської обласної держадміністрації про створення в Луцьку Східноєвропейського університету на базі Волинського національного підтримав Президент України Віктор Янукович, давши відповідне доручення.

— Це великий шанс і можливість для Волині вийти на ринок освітніх послуг в Україні й за кордоном. Ми навчимося надавати послуги вищого рівня та якісніші знання студентам. Ваш виш — поза конкуренцією на Волині, а доручення глави держави дає шанс вийти на зовсім інший рівень, — говорив учасникам конференції трудового колективу голова Волинської ОДА Борис Клімчук.

Ректор університету, професор Ігор Коцан уважає, що високим стандартам якраз і сприяє міжнародна співпраця. Якщо кількість іноземних студентів становитиме 10 відсотків, то це вже означатиме про європейські стандарти освіти, здобутої на Волині. Частка від навчання у Великобританії іноземних студентів у державному бюджеті країни вже більша, ніж кошти, які отримує Росія від продажу газу. Коли Австралія збудувала сучасні студентські містечка, підняла рівень освіти у своїх вишах на вищий рівень і сюди поїхали студенти-іноземці, то ці кошти відтіснили з другої позиції в державному бюджеті навіть туризм. Всі умови для додаткового працевлаштування іноземних студентів створюють у Польщі, підприємствам, які їх працевлаштовують, надають вагомі пільги.

Перші намітки того, чим має стати майбутній Східноєвропейський університет, який планують утворити на базі Волинського національного, керівництво вишу представить найближчим часом. Це буде та концепція діяльності, яка, за словами голови облдержадміністрації, допоможе отримати кошти і від Євросоюзу, й із державного бюджету. Власне, концепція має докорінно змінити та зміцнити конкурентоспроможність вишу й однозначно поліпшить умови для навчання й побуту студентів. Але розбудова інфраструктури, на думку Бориса Клімчука, має частково відбуватися й за рахунок приватного бізнесу. Проректор із наукової роботи Волинського національного університету Анатолій Цьось зазначив, що реорганізація у виш європейського значення дозволить проводити грантові дослідження, комерціалізувати наукові розробки, створити лабораторії для винаходів, патентування, а в майбутньому — продавати, поширювати наукові ідеї вчених із Волині в Європу. Дослідницькі інститути, докторантські студії, потужні мовні центри, оснащена новітніми інформаційними технологіями бібліотека, центри дозвілля та відпочинку для студентів, які, віриться, з’являться з часом у Луцьку на місці колишнього військового містечка, забезпечать не лише найкращі умови для студентів, а й дозволять повніше використати, за образним висловом члена наглядової ради ВНУ імені Лесі Українки, головного редактора «Дня» Лариси Івшиної, «волинські фішки» — інтелект і екологію.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: