Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У пошуках чистої води

Учора в столиці стартувала всеукраїнська екологічна експедиція. Мета — створити «питну» мапу країни
11 липня, 2012 - 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Свою роботу вчора розпочала мобільна лабораторія проекту «Знай, що ти п’єш», ініційованого ТМ «Бар’єр». Проект підтримали Українська біржа благодійності та Український інститут екології людини. За два тижні 12 добровольців — представників різних областей нашої країни, обраних шляхом голосування в соцмережах та за результатами спеціальних змагань — планують взяти проби з максимальної кількості джерел у всіх регіонах країни. Експедиція стартувала з Голосіївського парку, а отже, першою учасники дослідили воду з Голосіївського озера. Далі маршрут пролягатиме через Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Немирів, Кіровоград. Потім естафету приймуть південні регіони, Крим, східні області та центральна частина України. Особливу увагу організатори планують приділити зоні Чорнобиля.

«Наше завдання — надати громадянам доступ до життєво необхідної інформації. Часто люди хвалять воду за смак, але не знають її складу та структури. Саме тому ми хочемо зробити «Мапу води України» з результатами дослідження, яка була б доступною для всіх в режимі он-лайн. Таку карту будуть систематично оновлювати завдяки наступним експедиціям», — розповіла «Дню» Ксенія МАЦКЕВИЧ, прес-секретар проекту.

Мобільна лабораторія проекту буде тестувати хімічний та мікробіологічний склад води. Для подальшого фізичного та структурного аналізу зібрані зразки передадуть до Українського інституту екології людини, де за результатами будуть складені екологічні паспорти деяких джерел та систем водопостачань. «Подібну експедицію вперше ми провели минулого року в Росії уздовж Поволжя, — розповідає координатор проекту Андрій ВОЙНОВ. — Як результат, ми намагаємося спонукати владу ввести нові критерії оцінки питної води, що і в Росії, і в Україні є однаково нераціональними. На жаль, достатнього інтересу ми не спостерігаємо — це невигідно для виробників бутильованої води та водоканалів, які звикли працювати за застарілими стандартами».

Особливістю проекту є також те, що він не обмежується лише «водною» проблемою. Українська біржа благодійності запланувала достатньо широку соціальну програму. Зокрема, добровольці візьмуть участь у прибиранні річки Кошової в Херсоні, побудують буди для собак у Черкаському муніципальному притулку та допоможуть закінчити ремонт будинку для одиноких матерів на Івано-Франківщині.

Анна ЖУРБА, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: