Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Севастополі конкурс на курси української мови: 2 чоловіки на місце

12 червня, 1997 - 00:00

У Севастопольському інституті вдосконалення вчителів курси української мови раніше збирали щонайбільше 2-3 десятки байдужих слухачів і ледве жевріли. Цього року на курси прибуло понад 200 осіб, на яких не вистачало викладачів, і довелося влаштувати щось на зразок конкурсу - за допомогою тестів відібрали 100 найпідготовленіших претендентів.

Цей ентузіазм пояснюється остаточним визначенням статусу Севастополя, а також тим, що батьки все частіше вимагають від шкіл викладання української, не бажаючи, щоб їхні діти мали в майбутньому мовні проблеми в себе вдома. А вчителі міста зрозуміли, що найближчим часом знавці української мови можуть стати в умовах Криму дефіцитними спеціалістами.

Ажіотаж на курсах для вчителів - то тільки одна з "мовних" змін у Севастополі. Згідно з недавнім наказом міського управління освіти з 1 вересня 1997 року в усіх школах міста вводиться обов'язкове вивчення української мови як предмету. Реалізація постанови не є простою справою, бо сьогодні в школах повністю відсутні потрібні навчальні та методичні матеріали, - досі підручники постачалися до міста головним чином із Москви.

Підвищення престижу української мови не обмежується її вивченням. У місті вже створено кілька класів, де мовою навчання всіх предметів є українська, а російська школа №8 з першого вересня працюватиме як україномовний ліцей. Севастопольський військово-морський інститут Чорноморського флоту також розпочне новий навчальний рік як перший у місті україномовний вуз. Сорокагодинний курс української мови прослухали всі службовці Севастопольської держадміністрації, відкривши, що "українська - не така страшна".

Упровадження української мови в такому місті, як Севастополь, неможливе без активної підтримки Міністерства освіти України. Це стосується насамперед розробки й видання програм, методик та підручників, спеціально орієнтованих на специфічні умови Криму.

Севастополь-Київ

Клара Гудзик, "День"
Газета: 
Рубрика: