Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Сьєрра-Леоне — з українською ялинкою

Зустрів Новий рік наш контингент
4 січня, 2001 - 00:00

До речі, днями в Сьєрра- Леоне побувала оперативна група генералів та офіцерів Міністерства оборони та Південного оперативного командування. Оцінка діяльності й умов, у яких мають виконувати миротворчу місію, — в інтерв’ю із заступником командувача військами Південного ОК з озброєння генерал-майором Юрієм КОСТІНИМ, котрий був у складі оперативної групи, — наданому «Дню» старшим офіцером прес-центру Південного оперативного командування Сергієм ДАНИЛЕНКОМ.

— Які враження залишилися у вас від цієї поїздки?

— Першою несподіванкою для наших військовослужбовців стала велика вогкість повітря. До неї ми почали звикати вже через два дні і до кінця тижня нашого перебування там почували себе цілком нормально.

Щодо місця дислокації нашого батальйону, то воно було вибране вдало: найменше продувається вітрами і не має поблизу боліт, які в африканських умовах містять безліч із шкідливих комах та плазунів.

— Як забезпечені наші миротворці?

— На сьогодні в наших військовослужбовців є все необхідне для життєдіяльності в цих кліматичних умовах. Перед відправкою в Африку для батальйону було закуплено в повному обсязі кондиціонери, без яких там просто неможливо обійтися. На місці довелося вносити певні корективи. Спочатку планувалося зробити в житлових приміщеннях підлогу з дерев’яних настилів, але в тропіках їх просто не використовують через тривалий період дощів, коли за 5—6 місяців перевищується річна норма випадання опадів в Україні в 6 разів. Дерево гниє і в ньому заводиться багато інфекційних комах. Саме тому було прийнято рішення зробити підлогу з бетону. Що ж до забезпечення продовольством, то перші 30 діб наші миротворці обходитимуться продуктами харчування, привезеними з батьківщини. Опісля всім буде надано можливість вибирати меню запропонованого переліку. До речі, всі використані продукти відповідають стандартові ООН і доставляються з Європи у свіжому вигляді (овочі, фрукти тощо). Забезпечення прісною водою здійснюватиметься водопереробним заводом ООН, який розміщено на території дислокації миротворчого контингенту.

— Юрію Петровичу, як проводився відбір кандидатів до складу контингенту?

— Для здійснення миротворчої місії в Сьєрра-Леоне було відібрано військовослужбовців-контрактників із частин та з’єднань Південного оперативного командування, представників Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської областей та Республіки Крим. Головною умовою кандидатів у миротворці було міцне здоров’я і, звичайно, добре знання своєї спеціальності. Основну кількість особового складу батальйону було призвано із запасу. Нині середній вік наших миротворців становить 25 років.

— На ваш погляд, чи витримають техніка і люди в таких умовах?

— Техніка витримає, а люди, я думаю, не підведуть. Бо вже сьогодні в нашому батальйоні налагоджуються нормальні побутові умови. Природно, відчуття віддаленості від батьківщини, близьких людей дається взнаки. Та й рік підготовки до виконання миротворчої місії був для наших хлопців не з легких. Однак вони все ж таки сповнені оптимізму і віри в найкраще.

— Цікаво, а що, наш батальйон буде єдиним, якому доручено виконувати функції з обслуговування бойової та автомобільної техніки, а також навчання майстерності її водіння?

— Справді, це так. Окрім того, наш миротворчий підрозділ єдиний забезпечує такою кількістю техніки. Це на зразок експерименту ООН. Проте в умовах Африки здійснити його непросто. І, насамперед, через те, що немає гарних доріг.

Газета: 
Рубрика: