До речі, на прес-конференції О. Мороз припускав можливість, що ці самі президентські вибори можуть відбутися трохи раніше від зазначеного в Конституції терміну. Свою думку Голова Верховної Ради й лідер поміркованих лівих обгрунтував заявою Президента Кучми, що лідер списку НДП збереже посаду прем'єр-міністра саме до президентських виборів. Логіка О. Мороза проста. Нинішній уряд може отримати від парламенту недоторканість рівно на рік, і тільки після затвердження у ВР своєї програми дій. (Варто зазначити, що лише в цьому разі Президент взагалі може самостійно вирішувати, бути чи не бути Кабміну В. Пустовойтенка). А через рік після затвердження програми уряду минає термін його недоторканності, і прем'єрська доля Пустовойтенка цілком може опинитися під загрозою. При цьому, нагадаємо, що за Конституцією вибори Президента - через два роки.
Щодо самої програми уряду. За свідченнями В. Суслова, програма, з огляду на передвиборні обставини, повністю грунтується на тих самих "лівих" тезах захисту вітчизняного виробника. До того ж має навіть елементи соціальних (можливо, навіть і популістських) програм, які парламент навряд чи наважиться відхилити. Адже підписав Президент закон про пенсійне забезпечення після подолання вето... Тому В. Пустовойтенко може сміливо звертатися з програмою у Верховну Раду, а якщо чогось депутати не схвалять, то попросять поправити, як свого часу попросили П. Лазаренка.
Якщо ця програма допоможе В. Пустовойтенку як лідеру списку НДП на виборах - нічого, соцблок не проти. Все одно як прем'єр сам Пустовойтенко не зможе стати депутатом, а лівий парламент у березні 1998 року, можливо, і не домагатиметься його відставки. Навпаки, на відміну від Болгарії, при лівому парламенті "віддуватися" за всі передвиборні обіцянки буде той самий "правоцентристський" уряд, відповідальність за який продовжує нести Президент.
Оскільки не соціалісти, як у Болгарії, а саме нинішній "реформаторський уряд" уже перестав отримувати зовнішню підтримку; оскільки великомасштабна авантюра з облігаціями внутрішньої позики зривається (і теж нібито не через вину лівих); оскільки навіть у нинішньому складі ВР ліві, з погляду лідера соцфракції І. Чижа, загальмували деякі руйнівні процеси на зразок безплатної роздачі стратегічної власності й землі, то й такого економічного "обвалу", яким лякає Л. Кучма, принаймні 1998 року, не передбачається.
Не буде проблем і з бюджетом. У будь-якому разі ліве керівництво нинішнього парламенту ухвалило графік прийняття цього документа до 27 грудня 1997 року. Уряду залишається лише подати очищений від неконституційних норм проект.