Після ратифікації парламентом Європейської конвенції з прав людини та основних свобод усі гілки української влади - можливо, не усвідомлюючи того - опинилися під прицілом парламентаріїв європейських.
Віднині наші громадяни зможуть звертатися до Європейського суду. Іншими словами: якщо хтось із нас не згодний із вердиктом українського суду з найрізноманітніших справ, то, вичерпавши весь потенціал касації та оскарження і не отримавши задоволення на батьківщині, українець матиме право клопотати перед Європейським судом з прав людини, що знаходиться у Страсбурзі. На кожному своєму засіданні цей суд розглядає справи типу "Дюпон проти Франції" або "Сміт проти Великої Британії". Незабаром йому певно доведеться займатися справою "Хоменко проти України". Адже практично кожен другий незадоволений рішенням Верховного Суду України, має намір звернутися до європейських структур. Тим паче, що 21 та 22 липня Спілка адвокатів із цього приводу проводить курс "лікбезу" для регіональних правозахисників. Доречно також нагадати, що вердикт Європейського суду, в аналах котрого значиться безліч перемог окремих громадян над своєю державою, остаточний і оскарженню не підлягає.
Що ж - найпредставницька організація Старого континенту особливо дбайливо слідкує за дотриманням прав людини у своїх 40 державах-членах. Сподіватимемося, що віднині повз неї непоміченим в Україні не пройде жодне з більш-менш крупних відхилень від жорстких стандартів.