Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Тернополі народні умільці виготовляють реактивні пічки для військових на сході

24 жовтня, 2014 - 12:06

Із настанням осінньо-зимового періоду на склад «Самооборони Тернопільщини» народні умільці приносять обігрівачі різної конструкції  — виготовлені на основі газових балонів, бочок. Водночас на складі Логістичного центру допомоги бійцям АТО збирають матеріали (металеві труби) для вироблення буржуйок, а також готові пічки. «Під час виготовлення обігрівачів люди враховують різні  фактори  — на них треба приготувати їжу, посушити взуття чи одяг, приносять і малі, і великі «буржуйки». Великі бочки добрі, але вони погано транспортабельні, часто для бійців є проблемою їхнє розміщення. Є потреба у маленьких пічках, які можна легко перенести та зібрати»,  — каже волонтер «Самооборони Тернопільщини» Лілія Мусіхіна. 

Тернополянин Михайло Попик одним з перших взявся за благодійну справу і організував виготовлення таких реактивних пічок («буржуйок») для українських військових. Він пошукав підприємців, які займаються металообробкою, приніс їм креслення, за яким треба було виготовити пічки. «У січні-лютому 2014 року для себе зробив таку реактивну піч. Тоді у нас почалися проблеми з газом, і було зрозуміло, що потрібно економити. Тому я пошукав інформацію в Інтернеті та знайшов зразок цієї реактивної пічки. Її почали використовувати в Африці. Це була наукова розробка для країн, які економічно мало розвинуті,  — каже Михайло Попик.  — Коли у «Самообороні» сказали, що є потреба у «буржуйках», почали шукати підприємства, які займаються металовиробами. Домовилися з Володимиром Кізликом про те, що він безкоштовно виготовлятиме обігрівачі для бійців АТО».  На одну таку реактивну пічку йде металу вартістю орієнтовно 230 гривень. Важить пічка не більше 10 кілограмів. «Реактивну піч зроблено для польових умов, коли є великий недостаток у дровах. Вона ефективна, коли швидко треба зготувати їжу, щось підігріти, скип’ятити»,  — розповідає про переваги таких обігрівачів пан Михайло.

За такою схемою виробили 10 реактивних пічок і принесли в штаб Самооборони. «Такі печі робляться оперативно. Ми виготовили п’ять штук за день,  — загалом  — 10 обігрівачів. Їх вже відправили в зону АТО». Наразі чекають на відгуки бійців, якщо обігрівачі такої конструкції задовольняють військових, виготовлятимуть наступну партію, якщо ні  — тернопільські майстри вдосконалюватимуть схему реактивних пічок. Тим часом у штаб Самооборони Тернопільщини продовжують приносити свої вироби інші благодійники.

Тамта ГУГУШВІЛІ, Тернопіль
Газета: 
Рубрика: