Традиційна нарада в Запорізькій обладміністрації з приводу заборгованостей по зарплаті, котра наче мала б стати однією з тих, які ніяк не зрушать ті борги донизу з позначки у 50 мільйонів гривень, несподівано закінчилися справжніми апаратними «громами і блискавками». Бо губернатор Борис Петров одразу ж рішуче підписав кілька розпоряджень щодо «незадовільних показників із виплати погашення боргів із заробітної плати». Зокрема, під гарячу руку потрапили керівники державного підприємства «Радіоприладу», «Облводоканалу», який перебуває у віданні Запорізької облради, та цілий проектний інститут «Запоріжцивільпроект». Відповідним підрозділам облдержадміністрації доручено в стислі строки відпрацювати питання з відповідними центральними чи місцевими відомствами про звільнення директорів двох перших боржників та взагалі — про ліквідацію згаданого інституту.
Із «Радіоприладом» наче все зрозуміло — із 32 мільйонів боргу підприємств області, власником яких є держава, хоч за 12,7 «радіоприладівських» мільйона має хтось відповісти. Хоча згадане підприємство «досягло» своїх показників саме через часту і, як вважають у Запоріжжі, добре продуману зміну керівництва. Колишнє Мінпромполітики, треба віддати йому належне, тут «попрацювало на славу», фактично довівши «до ручки» орденоносне і головне профільне підприємство мобільного зв’язку в колишньому СРСР. І це в епоху мобільних телефонів! Але мало того, що підприємство вже на 25% «забезпечує» борги області із зарплат, так ще тишком-нишком здало під заставу в банку свою медсанчастину. Яка є головною в місті з лікування ЛОР-захворювань, і до того ж слугує поліклінічною базою для найбільшого «спального» мікрорайону міста — Південного.
Ще більше туману щодо жорстких санкцій до керівництва Запорізького «Облводоканалу». Адже всі, й губернатор передусім, знають, звідки проблеми цього підприємства. У квітні 2009 року в Бердянську з’явився концесіонер — ТОВ «Чиста вода». Безвідповідальна позиція міської влади попередньої каденції, яка погодилася віддати цій хитрій конторі усе водопровідно-каналізаційне господарство міста, призвела до дуже важких наслідків. «Чиста вода» зі статутним фондом у якісь копійки з першого дня почала брати гроші за послуги з городян і нічого не платила своїм постачальникам, зокрема й основному — «Облводоканалу». Фактично дворічна тяжба (вже з травня 2009 року!) і навіть особисте втручання Президента України, рішення Вищого господарського суду не підвели остаточної риски навіть у проблемах Бердянська, не кажучи вже про «Облводоканал», який став заручником ситуації, — курортне місто без води не залишиш, як і не отримаєш грошей. Бо вже надто впливові люди з Києва стоять за тією «Чистою водою». Але, як бачимо, «крайнього» в Запоріжжі, схоже, вже призначено...
Стосовно ж «Запоріжцивільпроекту», то про причину таких радикальних рішень щодо нього можна тільки здогадуватися. Адже в масштабах області його борги — просто смішні. Інша справа, що приміщення інституту розташоване в такому місці, та ще й так чудово спроектовано, що було б дивно, якби кращі люди Запоріжжя ним не зацікавився . Хоча, зрозуміло, губернатор Петров поза всякими підозрами.