Одночасно у двох меріях — Львова та Відня відбулося спецпогашення марки, присвяченої 750-річчю Львова. Те, що у той самий день у Відні міський голова Міхаель Хойпль, а у Львові — Андрій Садовий, поставивши печатку на зображенні площі Фердинанда у 1840 році, дали добро на ходіння марки, — подія непересічна. Марка із купоном спільного випуску «Україна — Австрія» тиражем 500000 примірників надрукувало ТОВ «Австрійська державна друкарня». Тепер звістку про чудове й старовинне місто Львів листи нестимуть у будь-який куточок світу, — як з України, так і з Австрії. Можливо, це стане прикметою нового часу і ознакою нових стосунків двох незалежних країн.
Українська діаспора у Відні зробила все можливе, щоб погашення марки відбувалося у якомога урочистій атмосфері. Адже це перший захід подібного плану. У липні минулого року конверт та марку з портретом Президента України Віктора Ющенка накладом 3 тисячі екземплярів було випущено в Австрії з нагоди візиту глави Української держави до Відня. До цього теж доклала зусилля українська діаспора Австрії, яка налічує близько 10 тисяч чоловік, а з врахуванням тих, хто навчається, становить майже 50 тисяч. Протягом перших днів грудня у Віденській ратуші триватиме філателістична виставка, в рамках якої демонструватимуть зразки випусків австрійської та української пошти.
Як заявив міський голова Андрій Садовий, Львів неможливо уявити без австрійської культури. Австро-Угорщина — це великий архітектурний та економічний пласт, що вилився у численні пам’ятки Галичини. А тому вартує, щоб інвестори з країни Альп чи просто туристи звернули свої погляди до колишнього Лємбергу. Фінансові потоки відродять львівське реноме.
Цікаво, що як на марці, так і на конверті, спеціально випущеним до цього дня, можна побачити усі владні регалії львівської мерії — ключ від міста, печатку, подушку, на якій лежав ключ від ратуші та старовинний ланцюг. Віднині ця марка прикрашатиме Музей міста Львова.