Сьогодні в Києві відбудеться підсумкова зустріч за результатами Тижня безпеки дорожнього руху, який тривав в Україні з 14 по 20 листопада під гаслом «Партнерство заради безпеки».
За останніми підсумками, в Україні внаслідок дорожньо-транспортних пригод гине понад 10 осіб за добу. Тому цього року наша держава приєдналася до оголошеного ООН Десятиліття дій із безпеки дорожнього руху. Ще 11 травня Президент Віктор Янукович звернувся до громадян та владних структур із проханням підтримати програму дій ООН.
Фактично зустріч за результатами Тижня безпеки ДР — це своєрідні збори партнерів, що реалізовуватимуть глобальний план ООН в Україні. Він, зокрема, передбачає створення національних програм та національних рад із безпеки дорожнього руху.
А наприкінці квітня, як розповіла «Дню» радник президента Асоціації безпеки дорожнього руху Зоя Краснодемська, вперше у світовій практиці Україна проводитиме Міжпарламентську зустріч із питань безпеки ДР. Вона об’єднає представників 43 країн, які разом обговорять напрямки вдосконалення законодавства у цій сфері. Організаторами зустрічі виступлять Асоціація безпеки дорожнього руху (Київ) та Глобальне партнерство з безпеки ДР (Женева), куди входять Світовий банк та організація Червоного Хреста.
За словами Зої Краснодемської, смерті на українських дорогах — це не прикра випадковість, їх можна уникнути. Багато чого залежить від законодавства у цій сфері та механізмів його реалізації. Саме тому в рамках проголошеного ООН Десятиліття працюватимуть над покращенням як інфраструктури, так і законодавства. Зокрема, вдосконалять систему штрафів за порушення правил дорожнього руху, адже основними причинами ДТП є перевищення швидкості, водіння у стані алкогольного сп’яніння, розмова за кермом по телефону, виїзд на зустрічну смугу, а також система навчання водіїв. І найголовніше — домогтися, щоб розроблені приписи виконувалися. Саме для цього й потрібне ефективне партнерство влади, регулюючих органів та громадян.