Директор департаменту контролю банківських і міждержавних фінансово-економічних операцій Рахункової палати Юрій ІВАНЕНКО так прокоментував «Дню» нинішню ситуацію:
— Дуже прикро, що санкції ООН пішли саме тоді, коли уряд розпочинає важкі переговори з іноземними кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього боргу, адже втрата голосу в ООН боляче б’є по престижу й кредитному рейтингу країни. Тим часом, цього можна було уникнути, якби своєчасно було враховано висновки й пропозиції Рахункової палати, котра попереджала, що непогашення боргів загрожує Україні втратою голосу. На жаль, належної реакції на це з боку уряду, Мінфіну й Мінзовнішекономторгу не було, тільки Верховна Рада врахувала їх у бюджетній резолюції на 2000 рік. І ось результат — виникла невигідна, принизлива для України політична й економічна ситуація — і це при тому, що наша країна є одним із засновників ООН, а минулого року вона отримала статус непостійного члена Ради безпеки. Однак вважаю, стан справ можна змінити на краще. Для цього, передусім, треба провести інвентаризацію участі в міжнародних організаціях, визначити, наскільки є доцільною там наша участь. Не таким благополучним є зараз фінансовий стан країни, щоб осягнути неосяжне. Новий уряд має врахувати помилки минулого, щоб уникнути повторення таких ситуацій надалі.
За даними прес-служби Рахункової палати України, наша країна є членом 107 міжнародних організацій, з якими співробітничають 50 міністерств і відомств. 1999 року заборгованість за оформленими фінансовими зобов’язаннями зі сплати внесків до міжнародних організацій становила близько $ 940 млн. Перевірка, проведена того ж року Рахунковою палатою, показала, що планування витрат на внески здійснюється необгрунтовано, а частина виділених бюджетних коштів використовується неефективно й не за призначенням. У бюджеті на 1999 рік на ці цілі передбачалося 200 млн. грн., а фактично за 11 місяців профінансовано 29 млн. грн.