Вчора Національний олімп ійський комітет України на чолі з Сергієм Бубкою підбив підсумки спортивного року в Україні. Одним із найважливіших досягнень члени НОКу назвали розширення технічної спортивної бази: упродовж року вдалося відкрити декілька спортивних споруд, зокрема, Льодову арену в Києві та Палац водних видів спорту «Метеор» у Дніпропетровську.
— Наступного року будівництво нових футбольних та баскетбольних полів, стадіонів, палаців спорту не буде перекладатися тільки на плечі НОК, — відзначив міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Віктор Корж. — Державна підтримка у реалізації цих планів відіграватиме не останню роль, особливо — в рамках підготовки до Євро-2012, яка передбачає появу низки нових спортивних закладів. Полегшить роботу з розширення матеріально-технічної бази надання НОК власного приміщення наступного року. Це згуртує зусилля усіх спортивних федерацій і полегшить контроль за їхньою діяльністю, адже представники спортивного життя країни працюватимуть під одним дахом.
Окрім розширення матеріально-технічної бази, за словами міністра, негайного вирішення потребує проблема підготовки фахівців у галузі спорту. Наразі 73 вищі навчальні заклади України готують майбутніх спортсменів та тренерів, і хоча щороку зі стін ВНЗ виходить 10 тисяч випускників, з них спортом займається лише 10%. Куди «зникає» решта молодих фахівців — невідомо. Фахівці роблять висновок: це відбувається через відсутність професорів серед викладачів ВНЗ, низьке матеріально-технічне оснащення спортивних приміщень, де навчається молоде покоління, та через відсутність спортивних традицій ВНЗ і зв’язків зі спортивними організаціями України...
Та це не заважає популяризувати олімпійських рух серед населення. Яскраве свідчення — активна участь української громади у спортивних заходах, ініційованих Національним олімпійським комітетом у 2007 році. Так, за його даними, в Олімпійському дні бігу, що проходив 23 червня на центральній вулиці Києва, взяли участь 500 тисяч українців — професійних бігунів та простих любителів спритності. Всеукраїнський урок «Стань у ряди олімпійців» (заходи проводилися протягом вересня) об’єднав понад 2,5 мільйони учнів з 80% шкіл України.
— Усі ці акції мали перед собою одну мету — виховувати молоде покоління на яскравих прикладах спорту, — зазначив президент НОК Сергій Бубка. — Для популяризації олімпійського руху в Україні НОК щороку проводить ряд традиційних вікторин та конкурсів, які набирають усе більшої ваги та масштабності. Уперше за історію спорту в Україні відбулися спартакіади серед шахтарів та працівників правоохоронних органів. Таким чином ми намагаємося привчити суспільство дбати про своє здоров’я.
У рамках підбиття підсумків спортивного року члени олімпійського комітету приділили увагу підготовці олімпійської збірної України до Олімпіади-2008 у Пекіні: наразі до участі в Олімпіаді готуються 170 спортсменів, для яких уже визначено місце проживання в олімпійському селищі, замовлено квитки для авіаперевезень та підготовлено новий спортивний інвентар. До речі, на ХХIХ Літній олімпіаді-2008 збірна України виступатиме з власним талісманом — лелеченям.
Що стосується планів на 2008 рік, то президент НОК наголосив на важливості створення комісій атлетів при кожній спортивній федерації. На його думку, атлет — це найголовніша постать спорту, яка не лише бере участь у діяльності спортивних структур, а, маючи неабиякий досвід та чуття у певній галузі спорту, впливає на прийняття важливих рішень.