За звітами військкоматів, навесні цього року 59849 осіб були визнанi придатними до військової служби. Тоді як Указом Президента відправка до військ має становити 47000 новобранців. Як повідомив «Дню» начальник групи інформації прес-служби Міністерства оборони Ігор Халявінський, «завдяки тому, що кількість придатних до військової служби призовників перевищує реально потрібну нам цифру, ми маємо можливість відсіяти тих, хто з якихось причин не може служити в армії: наркомани, особи з кримінальним минулим тощо».
З поточної весни заплановано впровадження змішаного принципу комплектації військ — територіального та екстериторіального. Внаслідок цього близько 40% призовників проходитимуть службу в тих областях, із яких їх призвано, 22% будуть проходити в прилеглих областях, близько 30% будуть відправлені до учбових частин і після навчання повернуться в області, звідки вони закликалися, або прилеглі. І лише 8% призовників будуть проходити службу в інших областях.
Крім того, як повідомив Ігор Халявінський, «заплановано щорічне скорочення кількості призовників, що пов’язано з поступовим переходом української армії на контрактну основу». На думку І.Халявінського, «введення можливості альтернативної служби сильно не вплине на кількість призовників — ті, хто не хоче служити, знаходять собі можливості вступу до вузів і т. ін., а ті, хто хоче служити, йдуть в армію, а не на альтернативну службу».
ДО РЕЧІ
Учора прем’єр-міністр України Віктор Ющенко в ході зустрічі з генеральним секретарем НАТО Джорджем Робертсоном висловив зацікавленість пропозицією Альянсу щодо надання допомоги в проведенні ефективного моніторингу касового наповнення бюджету Міністерства оборони України в контексті проведення військової реформи. Про це по закінченні зустрічі в Брюсселі в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна повідомила прес-секретар українського прем’єра Наталя Зарудна. За словами Н.Зарудної, детальніше питання поглиблення співробітництва України з Альянсом у цій галузi розглядатимуться 25 травня у Флоренції на черговому засіданні комітету «України–НАТО», а також на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО i України, в якій візьме участь Д.Робертсон. Пiд час зустрічі Д.Робертсон підкреслив необхідність продовження співробітництва уряду та парламенту України. Це, за його словами, гарантує у країні політичну стабільність, яка, в свою чергу, є передумовою реалізації програми реформ.