Учора в столиці Росії відкривався IV Міжнародний фестиваль «Бієнале поетів у Москві-2005». Фестиваль, що проводиться вже шість років, раз на два роки, прийнятий до Асоціації міжнародних поетичних фестивалів і є однією з найбільш значущих акцій такого роду в колишньому СРСР.
Основна тема фестивалю цього року — «Діалектика подолання». Гостями міжнародної програми Бієнале поетів стануть поети Німеччини та Ізраїлю. Нарівні з авторами, які пишуть німецькою та івритом, на фестиваль приїдуть і російські поети, які живуть у Німеччині та Ізраїлі. Внутриросійська частина фестивальної програми складатиметься з низки акцій — ініціатив окремих московських літературних клубів, журналів, видавництв. До фестивалю приурочені значні книжкові проекти.
Крім того, на Бієнале висадиться потужний український літературний десант. Виступи наших поетів відбудуться в рамках акцій Кримського клубу, основними темами яких серед іншого будуть (як запевняють організатори Клубу) «Крим, Україна, Африка, психіатрія і геопоетика».
У Москві вже виступив лауреат Бієнале-2003, фундатор кримсько-московської поетичної групи «Півострів», поет Андрій Поляков (Сімферополь). Також у музеї Маяковського відбудеться круглий стіл «Геопоетіка: між текстом і життям» за участю таких відомих персон зі світу поезії, як Дмитро Олександрович Прігов (Москва) і Сергій Жадан (Харків), а також — Галини Петросаняк (Івано-Франківськ), Андрія Полякова, Максима Бородіна (Дніпропетровськ), Віталія Кальпіді (Перм), Сергія Соловйова (Мюнхен); аналогічний склад учасників збере й круглий стіл «Російська поезія в Україні» в Культурному центрі України на Арбаті. Практично ті самі персони прочитають свої твори на Вечорі російських і українських поетів з України в Літературному музеї: Сергій Жадан, Максим Бородін, Галина Петросаняк, Андрій Поляков, а також Марія Галіна (Одеса), Ірина Євса (Харків), Юрій Іздрик (Львів), Борис Херсонський (Одеса), Аркадій Штипель (Дніпропетровськ).
Варто також згадати такі екзотичні заходи, як круглі столи «Голова поета»: травми голови та психіатричні відхилення в житті й творчості літераторів» і «Негритянська пластика. Африканський текст» за участi ефіопських поетів.