Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українських дільничних міліціонерів перетворюють на шерифів

1 грудня, 1999 - 00:00

Щодо «форм», точніше — форми, то до кінця 2000 року планується завершити переобмундирування дільничних України в одяг нового зразка. Щоб відрізняти інспекторів від представників інших правоохоронних органів, він матиме темно- захисний колір, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на слова начальника Головного управління адміністративної служби МВС України Василя Жука. До комплекту входять і коротка зимова куртка з підстьожкою зі штучного хутра, й утеплений комбінезон, утеплена кепка (чорна), спецчеревики. Все це разом із повсякденною формою, краваткою, сорочками коштує близько тисячі гривень (якому підприємству вже поталанило або поталанить потім отримати це замовлення, чи був тендер — у МВС з'ясувати не вдалося). Вже в першому кварталі майбутнього року форму нового зразка обіцяно дільничним інспекторам Києва й Київської області. Тут, до речі, близько 100 інспекторів, за словами В. Жука, вже пройшли відповідний курс перепідготовки. Це вже — про нові методи.

Як повідомив кореспонденту «Дня» заступник начальника Головного управління адміністративної служби МВС Сергій Радуцький, предметний курс перепідготовки дільничних інспекторів пройдуть усі без винятку інспектори. Курс включає комплекс посиленої фізичної, вогневої й навіть бойової підготовки, а також лекції з законодавства й психології (завдяки останньому дільничні мають досягати більшої взаємодовіри з пересічними громадянами на ввірених їм територіях). По закінченні курсу кожний інспектор отримує «чемоданчик криміналіста» — набір інструментів для проведення попереднього розслідування. Крім того, співробітникам підрозділу видається зброя вітчизняного виробництва нового зразка — помпова рушниця калібру 12 мм і револьвер. Зброя призначається для стрільби гумовими кулями, що має зменшити запал хуліганів. За словами С. Радуцького, револьвер можна використати і як газовий пістолет, а для рушниці передбачено спеціальні бойові патрони. Їх наказується використовувати, наприклад, коли необхідно зупинити автомобіль із зловмисниками за допомогою пострілів по колесах або по двигуну, або вибити замок дверей якогось приміщення, в котрому забарикадувалися порушники. Нарешті, для повного втілення в образ, дільничному видається іменний нагрудний знак на кшталт тих, якими володіють як «кіношні», так і справжні американські шерифи.

ДО РЕЧІ

В Україні нараховується 12,2 тис. дільничних інспекторів, з них 7,4 тис. працюють у містах і селищах міського типу, 4,8 тис. — у сільській місцевості. Ними розкривається близько 27% усіх злочинів, а близько 80% — за їхньої участі (агентство Інтерфакс-Україна).

Олександр МІХЕЛЬСОН, «День»
Газета: 
Рубрика: