Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українським літакам в Анголі не щастить

4 лютого, 1999 - 00:00

Деякі агентства робили посилання на «Укравіацію», яка жодної інформації про аварію українських літаків не мала; більш того — нібито від часу загибелі там Ан-12, який належав компанії «Хорст» і доля якого досі не з'ясована, діє заборона на експлуатацію українських літаків в Анголі. Може, ще й тому вже рік перебуває в аеропорту Луанди український транспортний літак Ан-26 авіакомпанії «Мотор Січ»?

До арешту літака, на початку лютого минулого року, його екіпаж за контрактом кілька місяців виконував замовлення різних комерційних організацій африканського континенту. Офіційна версія затримання — літак працював на півдні країни, де проводилися воєнні дії. Багато газет, здебільшого російських, писали про зброю, що нібито була на борту Ан-26. Проте, за словами генерального директора авіакомпанії «Мотор Січ» Валентина Широчкіна, ангольська сторона ніколи про це не заявляла. Для затримання підстав також не було, оскільки всі документи екіпажу — візи, дозвіл на виїзд до Анголи були в порядку.

Керівництво авіакомпанії надіслало в українське посольство в Йоганнесбурзі (ПАР), куди були відправлені арештовані льотчики, оригінали необхідних документів для проведення переговорів із владою, сподіваючись на швидке вирішення непорозумінь. Екіпаж незабаром повернувся на батьківщину, а Ан-26 так і залишився в ангольському аеропорту під наглядом представника компанії, який залишився там.

З машиною зараз все гаразд. За весь рік один раз хтось розбив ілюмінатор із правого боку. Пошкодження усунуто. Екіпаж літака готовий вилетіти до Африки щойно надійде замовлення від партнера — директор авіакомпанії «Мотор Січ» не бачить потреби й необхідності в розірванні контрактів. Та ось тільки й рік потому жодних пояснень від ангольської влади щодо затримання літака українська сторона не одержала. На думку Валентина Широчкіна, МЗС України виявляє пасивність, не добиваючись відповіді на свій запит.

Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»
Газета: 
Рубрика: