Відомий дніпропетровський мандрівник Сергій Гордієнко, який завершив нещодавно піші мандри до Владивостока, знов збирається в дорогу. Цього літа він планує відправитися в тур довкола Європи. «Мета моїх експедицій — кругосвітня мандрівка, але не довкола земної осі, а довкола континентів», пояснив він на прес-конференції в Дніпропетровську. За роки своїх мандрів український мандрівник двічі побував на Північному полюсі, був на зимівлі в Антарктиді, мандрував північною тундрою та Південною Америкою. Тепер він збирається пішки або на каяку — легкому шкіряному човні, обійти всю Європу.
Старт мандрівника відбудеться не пізніше 20 червня в Севастополі. Потім через Чорне море, Босфор і Дарданелли він збирається вийти в Середземномор’я, пішки перетнути Балкани та Італію, Піренеї, вийти в Атлантичний океан і через Балтику, дорогою «з варяг у греки», повернутися додому. Мета цих мандрів — вивчити проблеми виживання не лише в дикій природі, а й у соціумі, оскільки Європа є густонаселеним регіоном. Вигляд українського мандрівника на європейських дорогах буде вельми незвичайним, оскільки він планує тягнути за собою човен на колесах, навантажений наметом і речами. Як завжди, зізнався С. Гордієнко, є проблеми з фінансуванням, оскільки українські меценати залишаються глухими та відверто не розуміють сенсу таких мандрівок. «І мені, і Федору Конюхову, сказав він, скоріше вдавалося знайти підтримку в сусідній Росії, ніж у власній країні». Лист, надісланий до Адміністрації Президента України, залишився без відповіді. Під час пішого переходу до Владивостока С. Гордієнко неодноразово зустрічався із земляками, які мешкають у Росії. «Українці живуть в усьому Сибіру, але особливо багаточисельна громада на Далекому Сході», сказав мандрівник.
За роки своїх мандрів С. Гордієнко — у минулому міліціонер-кінолог, здолав 150 тисяч кілометрів, тобто, практично чотири рази обійшов планету екватором. У останню мандрівку він брав із собою собаку — лабрадора на кличку Румб. Важкі переходи виявилися не під силу вірному псові, і мандрівник змушений був повернути друга додому. Сам С. Гордієнко почувається прекрасно і сповнений сил. «Далекі мандри омолоджують людський організм, стверджує він. — Мені вже 53 роки, але, попри це, я почуваюся, як тридцятирічний».